Home / DÜNYA / ABD’li Başkan Joe Biden’dan Erdoğan’a sert tepki!

ABD’li Başkan Joe Biden’dan Erdoğan’a sert tepki!

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de Demokrat Parti’nin Başkan adayı Joe Biden, Ayasofya kararıyla alakalı izahta bulundu. Biden, “Erdoğan kararından geri dönmeli” diye konuştu. 1934’te müzeye dönüştürülen Ayasofya’nın imana açılmasının önünü açan Danıştay kararının aksisedaları sürüyor. Ayasofya’yla alakalı reaksiyon gösteren isimler arasına AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de Kasım ayındaki Başkanlık seçimlerinde Trump’ın rakibi olan Joe Biden da katıldı. Yazılı izah yapan Biden şu ifadeleri kullandı:

Ayasofya pek çok inançtan insan için çok değerli bir mukaddes mekan ve mimari bir mükemmel. 85 senedir müze olması sayesinde dünya genelindeki insanlara ziyaret etme, hayranlık duyma ve yakarma talihi tanıyordu. 1985’ten bu yana da UNESCO Dünya Kalıtı Listesi’ndeydi. Türk Hükümeti’nin Ayasofya’yı camiye dönüştürme kararından büyük elem duydum. Reisicumhur Erdoğan’a kararından dönmesi ve bu değerli yerin müze statüsünü savunması çağrısı yapıyorum. (Kaynak: Sözcü)

About admin

Check Also

ABD’den, Rusya’ya ‘Suriye tehdidi: Ya şartları kabul edersin

VanHaber – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li yetkililer Moskova’ya ikinci seçeneği sunarken, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Irak tecrübenini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir