Home / DÜNYA / Almanya:Türkiye’ye silah satmıyoruz

Almanya:Türkiye’ye silah satmıyoruz

VanHaber – Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye’ye deniz kuvvetlerinde kullanılan araç ve donatım dışında, hiçbir silah satışına onaylamadıklarını izah etti.

General Anzeiger gazetesine gündemdeki konuları değerlendiren Maas, “Alman hükümeti, Suriye ve Libya’da müdahele eden Türkiye’ye silah satışlarını neden tamamiyle durdurmuyor?” sualine, silah satışının mevzubahis olmadığı cevabını verdi.

“Türkiye artık Almanya’dan silah tedarik edemiyor” diyen Maas, Ankara’nın çok sayıdaki silah dışalım talebine negatif cevap verdiklerini söyleyerek, “artık yalnızca deniz kuvvetlerinin kullandığı ürünleri veriyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Maas, Türkiye’nin NATO bağlaşığı olduğuna ve Türk Hükümeti’nin ittifakı müdafaa eden görevler üstlendiğine dikkat çekmekle beraber, “Türkiye’nin Suriye savaşında yaptıkları bizim için kabul edilemez” diye konuştu.

Alman bakan, Türkiye’ye muharip olarak kullanılabilecek silah satmama kararları hakkındaki değerlendirmesini, “Bir NATO bağlaşığına yönelik takınılan bu davranış, oldukça ileri bir adım” sözleriyle bitirdi.

About admin

Check Also

ABD’li Başkan Joe Biden’dan Erdoğan’a sert tepki!

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de Demokrat Parti’nin Başkan adayı Joe Biden, Ayasofya kararıyla alakalı izahta bulundu. Biden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir