Ziraat Bankası, Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır mesajı ne anlama geliyor?

Ziraat Bankası, Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır mesajı ne anlama geliyor?

Koronavirüs salgının başlaması sonrası Ziraat Bankası'nın vermiş olduğu Temel İhtiyaç Destek Kredisi yönelen vatandaşların işlemleri yaparken genel olarak yaşamış oldukları problemler ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız.

70
0
PAYLAŞ

Koronavirüs salgının başlaması sonrası Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu Temel İhtiyaç Destek Kredisi yönelen vatandaşların işlemleri yaparken genel olarak yaşamış oldukları problemler ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız.

Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır

Koronavirüs salgınının başlaması sonrası açıklanan ekonomik paket kapsamında temel ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisi olan Ziraat Bankası kredi başvurularını almaya başlamıştı. Özellikle kamu bankaları olan Ziraat Bankası – Halkbank ve Vakıf Bankasında hesap kayıtları olan veya bulunmayan müşterilerin telefonlarına mesaj yolu ile kredi başvuruları olumlu sonuçlanan kişilere göre başvurulan miktarın daha azıda olsa onaylanmış şekilde işlem yapıldı.

Her ne kadar gelen sms’ler de krediniz onaylandı yarın hesabınıza geçilecek denilsede kredi kullandırım tutarlarının hemen hesaplara aktarılması gerekirken 1 hafta 10 gündür bekleyen müşteriler tekrar kendileri başvuru yapmak istedikleri zaman karşılarına Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır ekranı çıktı. Bunun nedeni ise kredi taleplerinin değerlendirmeye alınmış olması ve Banka’nın Genel merkezinden onaylanması akabinde hesaplara aktarılacağıdır.

Ziraat bankasının yollamış olduğu kredi kullandırım talebi alındı mesajı Ne Anlama Geliyor ?

Kamu bankalarınca gönderilen “Kredi kullandırım talebiniz alınmıştır” mesajı yapılan kredi talebinin onaylandığo ve genel olarak yaşanan yoğunluktan dolayı işlemlerin uzayacağı anlamını taşımaktadır.

Yaşanan gecikmeden kaynaklı banka müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğiniz taktirde sizlere ara ara hesaplarınızı kontrol etmeniz yönünde bilgi vereceklerdir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunanlara tavsiyemiz biraz saha beklemenizdir.

Kredi Miktarınız Yarın Sabah Hesabınıza Yatırılacaktır Dediler Fakat Henüz Hesabıma Para Girişi Olmadı ?

Bir diğer problem ise kredi kullandırım işlemini tamamladıktan sonra tutarın 1 gün sonra sabah hesabınıza yansımaması sorunu, Öncelikle üst kısımda yer alan problemler ile alakalı problemler söz konusu olduğu için hesabınıza paranın yatırıldığı zaman sizlere sms ile bilgilendirme yapılacak. O zamana kadar sabırlı bir şekilde beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Ziraat Bankasında Müşteri Hesabım Bulunmuyor Fakat Kredim Onaylandı Parayı Nasıl Alabilirim ?

Müşterilerin yaşamış olduğu bir diğer sıkıntı ise Ziraat bankası – Halk Bankası – Vakıf bank Hesabım Yok Nasıl Krediyi alabilirim ? Bu hususta başvurunuz kabul edildikten sonra otomatik olarak banka size hesap numarası açıyor bankamatik kartı oluşturuyor. Bankamatik kartsız direk banka atm’sine giderek kartsız işlem menüsünden kredinizi başvurularım kısmından tahsil edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK