Patnos’ta 16 yaşındaki çocuğu yıldırım çarptı

Patnos’ta 16 yaşındaki çocuğu yıldırım çarptı

Patnos'un Kızkapan köyünde yağışlı havada koyunlarını otlattığı esnada yıldırım çarpması sonucu 16 yaşındaki çoban Vefa Karataş hayatını kaybetti.

76
0
PAYLAŞ

Patnos’un Kızkapan köyünde yağışlı havada koyunlarını otlattığı esnada yıldırım çarpması sonucu 16 yaşındaki çoban Vefa Karataş hayatını kaybetti.

Ediniken bilgilere göre olan sabah saat 11.00 sularında Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı Kızkapan (Qızkapan) Köyü’nde meydana geldi. Hayvanlarını yağışlı havada yeşil alana otlatmaya götüren 16 yaşındaki çoban Vefa Karataş, vücuduna yıldırım isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Evden dün sabah saat 11.00 sularında çıkarak yeşil alanda hayvanları otlatan Karataş, Geç saatlere kadar köye dönmemesi üzerine köylüler tarafından aranmaya başladı. Gece saat 03.00 saatlerine kadar uzun arama çalışması yapan köylüler daha sonra ara verdi. Sabahın erken saatlerinde yeniden arama ve kurtarma çalışmalarına başlayan aile yakınları ve köylüler Karataş’ın yıldırım çarpmış halde cenazesi buldu. Olay yerinde yapılan savcılık incelemesinin ardından Karataş’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

BİR CEVAP BIRAK