Home / GÜNDEM / Tıp öğrencileri koronavirüse yakalandı

Tıp öğrencileri koronavirüse yakalandı

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde son sınıfta okuyan iki talebe koronavirüse yakalandı. Yaşananların gizlenmesi talebelerin reaksiyonuna kapı araladı.

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde son sınıfta okuyan iki talebe koronavirüse yakalandı. Olayı, sosyal medya hesaplarından #Adüinternleri hashtag’ı üzerinden seslerini duyurmaya çalışan talebeler, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i online eğitim hakkını uygulamamakla suçladı. Talebeler, salgına yakalanan arkadaşlarının yeterli savunucu ekipman olmadan pandemi bölümüne gönderildiğini belirtti.

BULAŞ RİZİKOSU FAZLA

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bulunan servislerde hangi hastanın pozitif kuşkulusu olduğunu temastan sonra öğrendiklerini belirten talebeler, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda yaşananları şöyle dile getirdi: “İntörnlerin koşullarıyla diğer sıhhat çalışanlarının koşulları bir değil. Küçücük odada beraberiz. Aramızda bulaş rizikosu fazla. Üstelik otobüs kullanarak okula gidip geliyoruz. Tıp Fakültesi talebesi de sıhhat çalışanı da hayatta seçtikleri meslekten öte insandır. Herkes için savunucu yöntemler bizler için de geçerlidir.”

About admin

Check Also

İranlı Mültecileri Şimdide Türkiye’den Gönderilme Korkusu Sardı

VanHaber – İranlı kadın hakları müdafaa edicisi Meryem Şeriatmadari’nin Eylül ayı başında Türk yetkililer tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir