Home / SİYASET / AKP’deki İstifaların Perde Arkası

AKP’deki İstifaların Perde Arkası

VanHaber – Balıkesir’de AKP’nin Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi kaza başkanlarının kendi istekleri ile değil, AKP Genel Merkezi’nin isteği ile olduğu ortaya çıktı. AKP Balıkesir Şehir Başkanı Ekrem Muvaffak olan, 5 ilçe başkanının kendi istekleri ile görevlerini bıraktıklarını duyurdu. AKP Karesi Kaza Başkanı Sezai Doğan ise bir izah yaparak, istifanın kendi isteği ile değil, şehir başkanlığının ve genel merkezin isteği ile olduğunu bildirdi.

T24’bir gün önce haberine göre, AKP Balıkesir Şehir Başkanı Ekrem Muvaffak olan, bir gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Balıkesir’de AKP’nin Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi kaza başkanlarının görevlerinden kendi istekleri ile ayrıldıklarını izah etti.

Muvaffak olan, ‘Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi kaza başkanları, devam etmeme kararı aldıklarını ve müsaade istediklerini dile getirdi’ sözlerinin bulunduğu paylaşımında, “Biz de kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.

“Şehir Başkanı ve Genel Merkez istedi”
Diğer taraftan kendi isteği ile görevden ayrıldığı söylenen Karesi Kaza Başkanı Sezai Doğan, bir izah yaparak, görevi kendi isteği ile değil, şehir başkanının isteği ile bıraktığını belirtti. Görevi şehir başkanı ve AKP Genel Merkezi’nin isteği ile bıraktığını kaydeden Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Kasım 2018 tarihinden itibaren yürütmekte olduğum AK Parti Karesi Kaza Başkanlığı görevimden Şehir Başkanlığımızın isteği ve AK Parti Genel Merkezimizin takdiri doğrultusunda bugün itibarıyla ayrılıyorum”

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı: Bayramda 81 vilayette sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Bakanlar kurulu toplantısı sonrası izah yapan AKP’li Reisicumhur Erdoğan, yeni normalleşme adımlarını izah ederek, “Arife …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir