Beşiktaş’lı Futbolcuya Koronavirüs Bulaştı

Beşiktaş’lı Futbolcuya Koronavirüs Bulaştı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) duyurduğu Futbola Dönüş Protokolü kapsamında takımın tamamına coronavirüs testi yapılan Beşiktaş'ta 1 oyuncu ve 1 personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyuruldu.

61
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) duyurduğu Futbola Dönüş Protokolü kapsamında takımın tamamına coronavirüs testi yapılan Beşiktaş’ta 1 oyuncu ve 1 personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyuruldu. Testi pozitif çıkan futbolcunun orta saha oyuncusu Tyler Boyd olduğu iddia edildi.

Bu sıcak gelişmesinin ardından Beşiktaş takımı, tesisleri antrenmanlara kapattı ve bireysel çalışmaları iptal etti. Hafta içi Salı günü yeniden futbolculara belirli saatlerde yeniden Covid-19 test yapacak olan Beşiktaş takımı, çıkacak sonuçlara göre yeni bir yol haritası belirleyecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in 12 Haziran tarihinde liglerin yeniden oynanması ile ilgili açıkladığı karar sonrası Futbola Dönüş Protokolü kapsamında Beşiktaş Kulübü’nde coronavirüs testleri tamamlandı.

Teknik yönetim, futbolcular, destek personeli ve takımla temas kurması olası personele uygulanan testlerin sonucu açıklandı. Test sonuçlarına göre, 1 oyuncu ve 1 personel corona virüse yakalandı.

Covid-19 salgını sebebiyle liglerin tatil edilmesiyle birlikte takım antrenmanları da bir süreliğine etelenmişti. Futbolcular antrenmanlarına , evlerinde bireysel olarak devam ediyordu. Salgın sonrası yeşil sahalara dönen ilk takımlardan birisi Siyah-Beyazlı takım olmuştu.

BİR CEVAP BIRAK