Home / SPOR / Fikstüre Amedspor yerine Diyarbakır Diskispor yazıldı

Fikstüre Amedspor yerine Diyarbakır Diskispor yazıldı

TFF İkinci Lig Beyaz Grup’ta mücadele Amedspor’un ismi Habertürk’ün web sitesinde yer alan fikstürde kulübün daha önceki ismi olan ‘Diyarbakır Belediyesi Diskispor’ olarak değiştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İkinci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor’un ismi, Habertürk’ün web sitesinde yer alan puan vaziyeti ve fikstür bölümünde kulübün eski ismi olan “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diskispor” olarak değiştirildi.

Federasyon tarafından da kabul edilen Amedspor isminin Diyarbakır B.Ş. Diskispor olarak değiştirilmesi kulüp taraftarlarınca fark edildi. Vaziyete yönelik reaksiyonlar sosyal medyada yapılan paylaşımlarla göserildi.

Amedspor, salgın sebebiyle müsabakalara ara verilmeden önce oynadığı 28 mücadelede, 7 galibiyet, 7 beraberlik ve 14 yenilgi alarak 28 puan topladı.

Dış saha karşılaşmalarında sık sık saldırılara maruz kalan ve taraftarına uzun bir müddettir yasak kazançlan Amedspor, TFF’nin 2. Lig ve 3. Lig’de pandemi nedeniyle sezonun kalan mücadelelerinin oynanmayacağını izahı ile gelecek sezon yine ikinci ligde mücadele edecek.

About admin

Check Also

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den sevindirici haber geldi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den sevindirici haber geldi. Covid-19 testi pozitif çıkan Çebi’nin çekilen tomografisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir