Home / SPOR / TFF Başkanı Özdemir: ’18 Kulübün desteğiyle bu kararı aldık

TFF Başkanı Özdemir: ’18 Kulübün desteğiyle bu kararı aldık

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Süper Lig’in 12 Haziran tarihinde başlaması üzerine, 18 kulübün tam desteğiyle karar almış bulunmaktayız” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı, Riva’da federasyon binasında toplantıda bir araya geldi. Toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ Riva’da katılırken, diğer kulüp başkanları ise video konferans yoluyla toplantıda bulundu.

Toplantıda izahlarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Vakfı’nın talebi üzerine 18 kulübün katılımıyla bir toplantı yaptıklarını dile getirerek, “Harbiden süper lig takımlarımızın yaşadıklarını ve bundan sonraki süreçte yaşayacaklarını masaya yatırdım ve gayet demokratik bir ortamda tartıştık. Varmış olduğumuz kimi ana konuları izah etmek istiyoruz. 18 kulübümüzün desteğiyle bundan önce TFF idaresinin izah ettiği Süper Lig’in 12 Haziran tarihi başlaması üzerine 18 kulübün tam desteğiyle karar almış bulunmaktayız. Bununla alakalı Türkiye’deki koşulların değişimi gibi konuları da göz önünde bulundurarak net tarihimizi 28 Mayıs tarihinde yapacağımız medya toplantısı ile kamuoyuna izah etmek üzere bütün kulüplerle beraber anlaşmaya varmış bulunmaktayız.

Bunun yanında 7 kulübümüz federasyona danışarak bu sene ligden düşmenin olmaması ve gelecek sezonunda 21 takımla oynanması ile ilgili başvuruda bulundular. Federasyonumuz bu konuyu inceleyecek ve idare olarak gelecek sezonda kaç takımla oynanacağını ve düşüp düşmeme kararını da önümüzdeki günlerde vereceğiz. TFF’nin bir sıhhat ve müracaat etme heyeti var. Bununla alakalı 12 Haziranda başlayacağımız tüm liglerin futbola dönüş protokolü hazırlanmıştı. Bunun yanında hep birlikte verdiğimiz karar doğrultusunda federasyonumuz bir pandemi heyetini teşkil edecek ve bundan sonra bu konuyla alakalı süreci pandemi heyetiyle beraber yürüteceğiz. Gelecek yıl kaldırmış olduğumuz U21’in yerine kurmayı düşündüğümüz rezerve ligini kuramamıştık.

20-21 sezonunda rezerv ligin başlaması konusunda bütün kulüpler birliği azalarıyla de anlaştık bu şekilde çalışmalara başlayacağız. Kulüplerimiz finansal yapılar istikametinden çok zor vaziyettedir. Bayramdan sonra yapacağımız bir sürü seri toplantı müzakereler neticesinde de kulüpleri elimizden geldikçe finansal yapısal istikametten nasıl deşarj olacağımız ile ilgili çalışmalara başlayacağımızı bildirmek isterim. Korona da başarılıyz. Dünyada örnek bir ülkeyiz” diye konuştu.

Mehmet Sepil: “Oyuncu farklığının 5’e çıkması gerektiğini görüştük”

Toplantıda yer alan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise TFF Başkanı Nihat Özdemir’in tüm konuları özetlediğini dile getirerek, “12-13-14 haziranda izah yapıldı başlamasıyla alakalı. Bu konuda tüm kulüplerin görüşünü aldık ve sağlık şartlarının elvermesi koşuluyla desteklediğimizi belirttik. TFF ile oyuncu farklığının 5’e çıkarılması konusunu görüştük. Bu sezon kaldırılan U21 liginin gelecek sezon yine değerlendirmeye alınmasını da konuştuk” şeklinde konuştu.

About admin

Check Also

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den sevindirici haber geldi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den sevindirici haber geldi. Covid-19 testi pozitif çıkan Çebi’nin çekilen tomografisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir