Home / TEKNOLOJİ / Apple, iPhone 12’yi piyasaya sürdü

Apple, iPhone 12’yi piyasaya sürdü

VanHaber -Apple Inc Salı günü, California şirketinin tüketicileri eski telefonlarını takas etmeye ve yıl sonuna kadar satışlarını artırmaya teşvik edeceğini umduğu daha hızlı 5G bağlantısına sahip yeni nesil iPhone 12’yi piyasaya sürdü

Serinin çekirdeği olan 6.1 inç ekrana sahip iPhone 12 799 dolara satılırken, 5.4 inç ekranlı bir ‘Mini’ sürümü 699 dolardan biraz daha ucuz olacak. Üç kameralı ve yeni bir 3-D ‘lidar’ sensörlü bir ‘Pro’ sürümü 999 dolardan başlıyor, en büyük ‘Pro Max’ 1.099 dolardan başlıyor ve 1.399 dolara kadar çıkıyor.

Yeni ürünler, Apple’ın 5G kablosuz data ağları çevreninde bir tüketici heyecanı dalgasına bürünüp katlanamayacağını test2 edecek. Bu ağlar, en hızlı varyantları öncekilerin veri hızlarını kat kat aşıyor.

Ancak iPhone alıcılarının hızlı bir artış görüp görmeyecekleri, büyük ölçüde nerede olduklarına ve hangi taşıyıcıyı kullandıklarına bağlı olacaktır – TECHnalysis Research’ün başkanı Bob O’Donnell, “sözü yerine getirme yoluna giren pek çok küçük ince teferruat 5G. ”

Apple’ın, telefonlar gönderildiğinde bir takım müşterileri hayal kırıklığına uğrattığını, ancak taşıyıcılar ağ kurana kadar sadece mütevazı hız artışları sunduğunu söyledi.

O’Donnell, “Apple’ın bunu ellerinden geldiğince açıklığa kavuşturduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm iPhone 12 modellerinin, teknolojinin en hızlı çeşidi olan milimetre dalga 5G’yi ve daha düşük frekans bantlarını destekleyeceğini söyledi.

About admin

Check Also

Ücretsiz Acil Yardım Uygulaması Geliyor

Tepe Güvenlik, Koronavirüs (Covid-19) salgınında en büyük riziko grubunu oluşturan 65 yaş üstü fertlere ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir