Hakkari Derecik ilçesine bağlı Yeşilova (Navberoja) köyünde yaşayan 7. sınıf öğrencisi Aram Kaynak, çevresinden topladığı malzemelerle uzaktan kumandalı helikopter, araba, örümcek ve akıllı soba maketleri yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Derecikli Genc Mucit Teknofeste Davet Edildi

Çocukların Favorisi: Renkli ve Güvenli Scooter Seçenekleri Çocukların Favorisi: Renkli ve Güvenli Scooter Seçenekleri

Bugüne kadar helikopter ve güneş enerjisiyle çalışan araçlar üreten Kaynak'ın hayali olan TEKNOFEST'e davet edilerek hedefine ulaştı. Bu yıl Adana'da düzenlenecek olan TEKNOFEST'e davet edilen Kaynak, müjdeyi BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın sosyal medya hesabından duyurdu.

İki yıldır robotik malzemelerle uğraşan Aram Kaynak, "İlk yaptığım helikopter başarılı geçti. Engelden kaçan robotlar ve süspansiyonlu arabalar da yaptım. Bunun gibi birçok projem var. Öncelikle sesimi duyuran Belediye Başkanımız Hasan Dinç ve Govend dergisine çok teşekkür ediyorum. Yıllardır hayal ettiğim TEKNOFEST'te çağrıldığım için çok mutluyum. Selçuk Bayraktar abime ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. En büyük hayalim olan projelerimi tüm dünyaya göstermek istiyorum. Eğitimimi, hayalim olan mekatronik mühendisliğini İngilizce olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde okumak istiyorum" dedi.

Editör: İshak Kara