HAYDAR ERDİNLER - VAN

Bahçesaray ilçesinde çığ sonrası şarampole yuvarlanan minibüs vinç ile 10 saat süren çalışma sonucu yukarı çekildi.

Aralık ayında Van’dan Bahçesaray ilçesine gitmekte olan ve İsmail Güncü yönetimindeki minibüs kar ve tipi nedeniyle kara saplandı. Uzun uğraşlar sonucu çıkartılamayan araç orada kendi kaderine terk edildi.

Araç sahibi yola çığ inmesi nedeniyle 5 ay önce aracı orda bırakıp ilçeye döndü. Daha sonra yola inen başka bir çığ minibüsü şarampole yuvarlayarak yaklaşık 30 metre aşağı sürükledi.

Çığ riski nedeniyle yaklaşık 5 ay kapalı kalan Van-Bahçesaray yolunda şarampole yuvarlanan minibüs, günlerce kar altında kaldı.

Araç sahibi İsmail Güncü Kaymakamlık ve ilgili makamlara yaptığı başvuru sonrası 11. Bölge müdürlüğü ekiplerine haber vermesiyle çalışma başlatan ekipler 10 saatlik uğraş sonrası aracı kar kütlelerinin arasından çekip çıkardılar.

Bölgede çalışma başlatan Van Büyükşehir belediyesi iş makinesi çalışma başlattı. Halatların bağlandığı minibüs, vinç, iş makinesi ve vatandaşların desteğiyle kar örtüsünün üzerinden çekilerek yola çıkarıldı.

Van DEM Parti: “Kobani Davası Her Yönüyle Hukuk Dışı ve Siyasi Bir Davadır Van DEM Parti: “Kobani Davası Her Yönüyle Hukuk Dışı ve Siyasi Bir Davadır

Uzun bir süre yol trafiğe kapatılırken araç çıkartıldıktan sonra tekrar ulaşıma açıldı. 

Editör: İshak Kara