İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı İpek Bakırhan son yolculuğuna uğurlandı

(HAKKARİ) Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Hakkari (Colemêrg) Belediyesi’ne 3 Haziran'da kayyım atanmasına karşı başlatılan “İradeye Saygı Yürüyüşü” 8’inci günü tamamlandı.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Cahit Kırkazak da yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşçüler, Zap Vadisi'nde 17 kilometre yürüyerek, Depin bölgesine vardı. Zap 3’ten Depin'e kadar yapılan meşaleli yürüyüşte çevredeki yurttaşlar da alkış ve zılgıtlarla yürüyüşçülere destek verdi. Yürüyüşçüler 15 kilometrelik yürüyüş sonrası program Hakkari’de yapılacak açıklama ile sona erecek.

30 Haziran’da startı verilen yürüyüşün kolları, 3 Temmuz’da Van’da birleşti. Yürüyüşçüler buradan Hakkari'ye doğru yürüyüşe başladı. bugün yapılacak 15 kilometrelik yürüyüşün ardından program tamamlanacak. Yürüyüşçüler, bugün öğlen saatlerinde Depin çıkışında karşılanacak. Ardından kent merkezine yürünecek. Saat 16.00’da kitlesel bir açıklama yapılması bekleniliyor.