(VAN) son zamanlarda uçak seferleri ile ilgili krizler bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıllar çok sayıda uçağın indiği Van’a son dönemde uçak sayısının düşmesi, yüksek bilet fiyatları ile birlikte Van’da uçak konusu gündem olmaya devam ediyor.

Yapılan tüm açıklama ve girişimlere rağmen Van’daki uçak krizi devam ederken üzerine bir de yolcu valizlerin Van’da unutulması eklendi. Ajet’in dün 21:05 uçağında yaşananlar bardağı taşıran son damla oldu.

Yaşanan garip olay, Van’dan Ankara’ya gitmek için uçağa binen ve 2 buçuk saat gecikmeli havalanan AJet uçağı tüm yolcuların valizlerini Van’da unuttu.

2 saat gecikmeli Ankara’da inen Vanlı yolcuları büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Bagaj bekleme alanında çantalarının gelmediğini fark eden yurttaşlar ikinci şoku yaşadı.

Van'da kocaları ölmüş kadınlara bu reva görülmemeli! Van'da kocaları ölmüş kadınlara bu reva görülmemeli!

Vanlı yolcular valizlerini görmeyince olaya tepki gösterirken, konuyla ilgili VanTSO ve VATBO eski başkanı Feridun Irak sosyal medya sayfalarında şu ifadelere yer verdi: “Dün AJET Van-Ankara saat 21.05 uçağında yaşananlar:

Uçak pist başı yapıyor sonra park yerine geri geliyor 2,5 saat gecikmeyle nihayet uçak Ankara’ya iniyor

Şimdi sıkı durun; Yolcuların tamamının valizleri Van’da bırakılmış ALLAH müstahakınızı versin bundan büyük rezalet olmaz Yakın dostum oğlunun Eskişehir’de yapılacak düğünü için tüm ailesiyle birlikte bu uçakla gittiler. Şimdi kendileri orada bütün eşyaları hediyeleri Van’da kalmış bulunuyor.” Paylaşımında bulundu.

Ajet ayrıca bugün yapılan seferde ise yine aynı hatayı yaparak birçok yolcunun valizlerini Van’da unuttu.