Hakkari'de 12 yaşındaki çocuğun 'Bir zincir markette iki çikolatayı cebine koyduğu ve çalışanlarca marketin deposunda bekletildiği' iddiaları basına yansımasının üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı  “Çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan soruşturma açmıştı. 

AK Parti’nin Van adayı Arvas: Kayyum Olarak Atanmak İstemem! AK Parti’nin Van adayı Arvas: Kayyum Olarak Atanmak İstemem!

Olayla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'ta, Adalet Bakanlığı olarak konuyu yakından takip ediyoruz' ifadesinde bulundu.

Sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Bakan Tunç, "Geleceğimizin teminatı evlatlarımıza yapılan her türlü olumsuz eyleme karşı çok hassas olduğumuz bilinmelidir. Çocuğun üstün yararını zedeleyecek hiçbir harekete izin vermeyiz. Adalet Bakanlığı olarak konuyu yakından takip ediyoruz. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gerekli soruşturma başlatılmıştır" dedi

Hakkari'de çikolota için çocuğu depoya kapatan 2 şüpheli gözaltında
Hakkari'de bir zincir markette 'çikolata için çocuğu depoya kapatanlara' yönelik soruşturmada market çalışanı iki kişi gözaltına alındı. Adalat Bakanı Yılmaz Tunç açıklama yaptı.

OLAYLA İLGİLİ İKİ GÖZALTI
.  
Gözaltına alınan 2 kişinin Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sürüyor.

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tunç, "Geleceğimizin teminatı evlatlarımıza yapılan her türlü olumsuz eyleme karşı çok hassas olduğumuz bilinmelidir. Çocuğun üstün yararını zedeleyecek hiçbir harekete izin vermeyiz. Adalet Bakanlığı olarak konuyu yakından takip ediyoruz. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gerekli soruşturma başlatılmıştır" dedi. 

Editör: Haber Merkezi