DEM Parti Gevaş Belediye Eş Başkan adayı için yapılan ön seçimlerin sonuçlanmasıyla kazanan belli oldu.

Yapılan ön seçimde Bedrettin Dinçer – 90, Ruknettin Hakan ise 57 oy aldı.  

Van-Hakkari Tabipler Odası Başkanı Koç'tan Kurban Bayramı Mesajı Van-Hakkari Tabipler Odası Başkanı Koç'tan Kurban Bayramı Mesajı

Bu durumda 31 mart yerel seçimlerinde DEM PARTİ Gevaş Belediye başkan adayı Bedrettin Dinçer oldu.

DEM PARTİ Büyükşehir Belediyesi erkek eş başkan adayını belirlemek için yapılan seçimde de ise  Abdullah Zeydan – 80, Mustafa Avcı – 70 aldı.

DEM Parti Genel Merkezinin ön seçim sonuçlarına uyacağına kesin gözüyle bakılırken, Seçime yönelik herhangi bir itirazın olmadığı ilçede. DEM PARTİ’nin 31 Mart seçimlerindeki Gevaş Belediyesi Eşbaşkan adayı Bedrettin Dinçer olarak kayıtlara geçti.

Kadın eşbaşkan adayı merkezi komisyon tarafından daha sonra belirlenecek.

BEDRETTİN DİNÇER KİMDİR?

1970 Gevaş Aydınocak (Şetvan ) mahallesinde doğdu. İlk orta öğretim aydınocak mahallesinde tamamladı. 1994 yılında İstanbul’a göç eden Dinçer, 1997 yılında Esenler DEP ilçe sekreterliği, 2000 yılında ise ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. 18 yıl boyunca aktif siyasette yer alan Dinçer’in siyasi geleneği bozmadı.

2012 yılında Esenyurt HDP ilçe sekreterliği görevinde bulunan Bedrettin Dinçer, Sivil toplum örgütü geçmişi ile de ön plana çıkıyor.

2014 yılı Gevaş çevre köyleri dernek başkanlığı, 2018 yılında Van Dernekler Federasyonu 3. Bölge sorumlusu, 2023 yılında Van Dernekler Federasyonu Kültürden sorumlu başkan yardımcısı görevlerinde bulundu evli ve 5 çocuk babasıdır.

Editör: İshak Kara