Van'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi Van'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Düzenlenen programa ilçe müftüsü Hamza Taşkulak, Müftülük personelleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Seyhan, kurum amirleri, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

56Bf88Bf 469D 4E00 87C9 7D28F9B5535B
Kurs Öğretmeni Habibe Balcı’nın sunumunu yaptığı Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.  Sak Camii İmamı Mehmet Çakar tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı İlçe Müftüsü Hamza Taşkulak yaptı. Müftü Taşkulak”  öğrencilerimiz 4-6 yaş Kur’an kurslarımız sayesinde Allah sevgisi, Peygamber sevgisi ile milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmekte ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile erken yaşta tanışmaktadırlar. Büyük bir emek ve sabır ile bu eğitim-öğretim dönemini tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ediyor, çocuklarının ahlaki değerlerle yetişmesi ve donanması için hassasiyet ve özenle 4-6 Yaş Kur’an Kursuna gönderen kıymetli aileleri ve onları yetiştiren öğreticilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.


Program, öğrencilerin, şiir, ilahi, piyes ve birbirinden güzel gösterileri ile devam etti. Program, öğrenciler Yiğit Efe Gümüş öncülüğünde Filistin'de şehit olan kardeşlerini anmak, onları selamlamak ve manevi destek olmak için "Dabke" dansı yaptı. Filistin için direnişin sembolü olan gösteri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Öğrencilerin bir yıl boyunca göstermiş oldukları gayretleri, emekleri ve çabalarını taçlandırmak için Anneleri çocuklarına Taçlarını taktı. Kuranı Kerime geçen öğrencilere ilçe müftüsü tarafından Kuranı Kerim hediye edildi ve başarı belgesi verildi. Program, 4-6 Yaş Kur'an Kursu Yılsonu toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Editör: İshak Kara