Koronavirüsten 157 can daha aldı

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 157 kişi daha hayatını kaybetti, 21 bin 372 yeni vaka tespit edildi.

Koronavirüsten 157 can daha aldı

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Ağustos’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 285 bin 242 yeni testten 21 bin 372'si pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 157 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 16 bin 492 olarak açıklandı.

Aşılamada 1. doz Türkiye ortalaması, yüzde 70,41'e ulaştı. Aşılamada Muğla birinci sırada, Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 1. doz aşılamada yüzde 91,4 aşılama oranıyla Muğla birinciliğini koruyor. Muğla’yı sırasıyla Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Aydın, Eskişehir, Tekirdağ, Yalova izliyor. Yüzde 46,6 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

MAVİ İL SAYISI 25

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ, İzmir, Bilecik, Ankara, Hakkari, Ordu, Yalova, Bartın, Burdur, Tunceli, Giresun, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Artvin, Uşak  ‘mavi iller’ arasında yer alıyor. 1.doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 78,3 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 77,0 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 69,4 ile İstanbul bulunuyor.

"YARIN DAHA GÜVENLİ OLSUN İSTİYORSAK BUGÜN DAHA TEDBİRLİ OLALIM"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı: "Vaka sayılarındaki azalma henüz istediğimiz seviyede değil. Daha çok bağışıklık kazandıkça ve tedbirlere uydukça başarılı olacağız. Yarın daha güvenli olsun istiyorsak bugün daha tedbirli olalım."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER