Sağlık Bakanı açıkladı: O ilde 3 gün boyunca yasaklandı

Bakan açıkladı: O ilde 3 gün boyunca yasaklandı

Sağlık Bakanı açıkladı: O ilde 3 gün boyunca yasaklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve uzmanların yapmış olduğu açıklamalarda vakaların artış sebepleri arasında düğünler gösteriliyor. Bu kapsamında Diyarbakır’da flaş bir karar alındı. Alınan karara göre düğün salonları 3 gün boyunca kapalı kalacak.

Diyarbakır’da bulunan düğün salonları işletmecileri, 3 gün boyunca kapılarını kapatma kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan düğün salonu işletmecisi Murat Kaçar, artan vaka sayıları sebebiyle, düğün salonlarının denetlendiğini, ehliyeti olmayan yerlerin düğün yapması sebebiyle de, hem zarara uğradıklarını hem de vaka sayılarının arttığını ifade etti.

VAKALAR ARTTI

Kahveler, çay bahçeleri, restoranlar ve site aralarında düğünlerin yapılmaya başlandığını ifade ederek Kaçar, bu tür yerlerde denetim olmadığı için sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmadığı için vakaların arttığını belirterek, şu ifadeyi kaydetti:

“Düğün salonları kapatıldığı dönemde birçok evde mevlit tarzı düğünler yapıldı ve vakaların artmasına neden oldu. İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile düğün salonları açıldı 1 Temmuz’dan itibaren. Biz de bütün hazırlıklarımızı yaptık ve belirlenen kurallar çerçevesinde müşterilerimizle ön görüşmeleri yaptık. Yalnız bu süreçte 45 gün olmasına rağmen şu ana kadar resmi evrakı düğün salonu olan hiçbir işletmemizde bir vaka ortaya çıkmamıştır. Çünkü biz profesyonel işletmeleriz. Her gün denetlemelere tabi tutuluyor ve her akşam zabıta ve emniyet güçleri tarafından bir sıkıntı yoktur şeklinde tutanak tutulup altına imza atılıyor salonlarımızda”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 9 ay Önce

Sizler onlardan betersiniz yetki size geçse ananızı bile tanımazsınız belediye sizdeyken hangi garibanı işe aldınız hep bedelcileri soruyordunuz sizlerde aynı onlar gibisiniz

SIRADAKİ HABER