DEM Parti Bahçesaray Belediye Eş Başkan Adayı Ayvaz Hazır oldu! Peki, Ayvaz Hazır kimdir ve nerelidir?

Bahçesaray Adayı Ayvaz Hazır sosyol medya’da yaptığı ilk açıklamada, “40 yılı aşkındır büyük emek ve bedellerle, özelde Kürt halkının, genelde ezilenlerin ve emekçilerin mücadelesini yürüten partimiz, bugün itibariyle Bahçesaray ilçesinde beni Bahçesaray halkına hizmet etmek, sorunlarına çözüm olmak için belediye eş başkan adayı olarak belirlemiştir.

YA KAZANACAGIZ, YA KAZANACAGIZ - DEM DEMA ME YE

Benimle birlikte başvuru yapan aday adayları arkadaşlarımın her biri, bu süreçte partimizin ahlak ve kültürüne bağlı bir duruş sergileyerek, partimizin kazanımı için ve hareketimizin değerlerinin çizdiği yolda halkımızın kazanımlarını esas alarak, partimizin durusunu sergilemişlerdir. Tüm aday adayı  arkadaşlarıma teşekkür borçluyum. Her ne kadar partimiz beni resmi olarak eş başkan olarak göstermiş olsa da, hareketimizin kültürüne göre tüm arkadaşlarım Bahçesaray halkının birer belediye es başkan adayıdır. Bu doğrultuda Bahçesaray halkına hep beraber hizmet edeceğimize olan inancımla, başta partime, aday adayı olan arkadaşlarıma ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Hep beraber kazanacağız” dedi.

Ayvaz devamında, “Belediyecilik tecrübemle özel sektör deneyimlerimle; iyi bir belediyecilik pratiği sergileyeceğime inanıyorum. Partimizin yerel yönetim paradigması olan "Kent hakkı, halkın hakkidir" şiarıyla, halkın yerel yönetimin tüm kademelerinde söz hakkının olduğu bilinciyle; ilimizin saklı cenneti olan Bahçesaray’ı, Kürt toplumuna ve edebiyatına öncülük eden Feqiye Teyran, Eliye Termaxi, Wedadi,  M. Hemzeyê Muksi'lerin bıraktığı ruhla tekrardan hak ettiği değere kavuşturmak için; eşsiz doğasını, partimizin ekolojik toplum paradigmasının yol göstericiliğiyle korumak ve yaşatmak için; Eş başkan adayı olduğunu söyledi.

AYVAZ HAZIR KİMDİR?

1989 yılında Van' Bahçesaray ilçesine bağlı Arnas köyünde dogdu.

 2010-2014 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi'nde Mühendislik Fakültesi inşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında üniversite gençlik çalışmalarında yer aldı.

2015-2017 yılları arasında Bahçesaray belediyesinde inşaat mühendisi ve Fen isleri müdür vekilliği yaptı.

2019-2020 yılları arasında Medeniyetler Beşiğinde yakınlarını kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneğinin (MEBYA-DER) kuruluş sürecinde yer aldı ve kurucu yönetim görevini yürüttü.

2020-2024 yılları arasında HDP İpekyolu ilçe yönetiminde Örgütlenme, Basın-yayın, Bilgi İşlem ve Seçim isleri görevlerini yürüttü.

TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı

Kaynak: VANEKSPRES HABER MERKEZİ