Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerinde aday göstereceği eşbaşkanların tam listesini açıkladı.

DEM Parti'nin il ve ilçelerdeki eşbaşkan adayları şöyle:

VAN

Van: Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal

Van - Bahçesaray: Ayvaz Hazır-Nebahat Benek

Bakan Açıkladı: Şırnak'tan sonra Van’da petrol keşifleri yapacağız! Bakan Açıkladı: Şırnak'tan sonra Van’da petrol keşifleri yapacağız!

Van - Başkale: Şengül Polat-Feyzi Caner

Van - Çaldıran: Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik

Van - Çatak: Reşat Eraslan-Gülten Baran

Van - Edremit: Rabia Başak Koç-Cemil Komi

Van - Erciş: Baran Bilici-Güler Temel

Van - Gevaş: Ruknettin Hakan-Kübra Akti

Van - Gürpınar: Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç

Van - İpekyolu: Cevdet Altındağ-Canan Uzunay

Van - Muradiye: Hediye Sayiner-Barış Yılmaz

Van - Özalp: Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı

Van - Saray: Davut Acar-Filiz Öztürk

Van - Tuşba: Hanım Akkoş-Ümit Keser

HAKKÂRİ

Hakkâri - Çukurca: Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç

Hakkâri - Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce

Hakkâri - Merkez-Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut

Hakkâri - Şemdinli: Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin

Hakkâri - Yüksekova: Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri

Hakkâri - Büyükçiftlik: Mustafa İnaç-Mizgin Demir

Hakkâri - Esendere: Fatih Safalı-Gülüstan Akarsu

ADIYAMAN

Adıyaman - Besni: Musafa Suvar-Güler Sağ

Adıyaman - Pınarbaşı: Hüseyin Uzun-Kamile Ocak

Adıyaman - Gölbaşı: Ergün Varhan-Berfin Doymaz

Adıyaman - Kahta: Osman Özbek

Adıyaman - Merkez: Mehmet Bahattin Bilgin-Türkan Erkenek

Adıyaman- Kömür:Mahmut Kapçak-Bedriye Polattaş

Adıyaman - Yaylakonak: İsmet Coşkun

Adıyaman - Samsat: Yasin Ertan

Adıyaman - Tut: Memet Kösele

AĞRI

Ağrı - Giyadîn/Diyadin: Adnan Doğan-Hayat Zorbay

Ağrı - Bazîd/Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan

Ağrı- Eleşkirt:Menderes Yıldız

Ağrı - Hamur: Hikmet Adıgüzel

Ağrı - Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş

Ağrı - Patnos: Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay

Ağrı - Taşlıçay: Mehmet Ali Budak-Cemile Duman

Ağrı - Tutak: Mahmut Tataş/Dilan Başboğa

ARDAHAN

Ardahan - Göle: Serkan Yılmaz

BATMAN

Batman - Beşiri: Mehmet Akif Akın-Merve Evren

Batman - İkiköprü: Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız

Batman - Gercüş: Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner

Batman - Hasankeyf: Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek

Batman - Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin

Batman - Bekirhan: Ruşen Sankur-Ömer Sunar

Batman - Merkez: Gülüsan Sönük-Mehdi Öztüzün

Batman - Merkez/Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan

Batman - Sason: Celal Alphan-Netice Üner

BİNGÖL

Bingöl - Adaklı: Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu

Bingöl - Genç: İdris Elhakan-Şefika Doğan

Bingöl - Karlıova: Mehmet Genç-Zühre Eroğlu

Bingöl - Kiğı: Sema Getlaş-Hikmet Baykan

Bingöl - Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç

Bingöl - Sancak: Selahattin Koçin-Arzu Köysüren

Bingöl - Solhan: Remzi Sönmez-Ayşe Kaya

Bingöl - Yayladere: Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu

Bingöl - Yedisu: Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık

BİTLİS

Bitlis - Adilcevaz: Cesim Tusun-Dilek Akdağ

Bitlis - Ahlat: Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan

Bitlis - Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar

Bitlis - Güroymak: Ülfiye Özcan-Ziya Enginbay

Bitlis - Gölbaşı: Mazlum Soyürün

Bitlis - Günkırı:Faysal Sengir

Bitlis - Hizan: Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman

Bitlis - Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş

Bitlis - Merkez/Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk

Bitlis - Tatvan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir

DERSİM

Dêrsim - Akpazar: Orhan Çelebi-Naciye Aslan

Dêrsim - Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan

Dêrsim - Nazimiye: Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül

DİYARBAKIR

Diyarbakır - Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun

Diyarbakır - Bağlar: Siraç Çelik-Leyla Ayaz

Diyarbakır - Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu

Diyarbakır - Çermik: Berat Can-Sultan Taşkıran

Diyarbakır - Çırnar: Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu

Diyarbakır - Çüngüş: Habib Demirkol-Ayten Çelik

Diyarbakır - Dicle: Hacı Akengin-Aysel Baran

Diyarbakır - Eğil: Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ

Diyarbakır - Ergani: Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar

Diyarbakır - Hani: Besile Narin-Hamdullah Demir

Diyarbakır - Hazro: Erhan Güven-Hasibe Yazdık

Diyarbakır - Kayapınar: Gülşen Sincar-Cengiz Dündar

Diyarbakır - Kocaköy: Mehmet Şık-Hanım Altındağ

Diyarbakır - Kulp: Fatma Ay-Murat İpek

Diyarbakır - Lice: Dilek Diyar Özer-Fırat Demir

Diyarbakır - Silvan: Sevim Biçici-Kadri Esen

Diyarbakır - Sûr: Adnan Örhan-Fatma Önkol

Diyarbakır - Yenişehir: Safiye Akdağ-Mehmet Ergün

ELAZIĞ

Elâzığ - Karakoçan: Cafer Oğur-Songül Düzgün

Elâzığ - Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz

Elâzığ - Maden: Ayşe Çiftçi

Elâzığ - Merkez: Hayrettin Kaya- Songül Cengiz

Elâzığ - Merkez/Yazıkonak: Halil Besili

Elâzığ - Palu: Mehmet Şahin

ERZİNCAN

Erzincan - Çayırlı: Serhat Arslan

Erzincan - Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç

Erzincan - Merkez: Evren Çevik

Erzincan - Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül

Erzincan - Üzümlü: Mehmet Baytekin-

ERZURUM

Erzurum - Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen

Erzurum - Çat: Nihat Yuca

Erzurum - Hınıs: Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre

Erzurum - Horasan: Şahabettin Güldür

Erzurum - Karaçoban: Kazim Erhan-Zelal Yiğit

Erzurum - Karayazı: Bahar Göksu-Fuat Tutkun

Erzurum - Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli

Erzurum - Palandöken: İsmail Kaya

Erzurum - Tekman: Abdurrahman Sever-Gülen Şengül

Erzurum - Yakutiye: Mevlüt Efe

GAZİANTEP

Antep - Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer

Antep - Araban: Rifat Dağdelen

Antep - Islahiye: Mehmet Güllü Aydın

Antep - Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz

Antep - Nizip: Yusuf Güler

Antep - Nurdağı: Müslüm Denizhan

Antep - Oğuzeli: Yılmaz Melet

Antep - Şahinbey: Yakup Koca

Antep - Şehitkamil: Kemal İlik

IĞDIR

Iğdır - Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş

Iğdır - Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum

Iğdır - Merkez/Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin

Iğdır - Merkez/Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal

Iğdır - Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp

KARS

Kars - Dîgor: Adem Oyman-Ülker Özadikti

Kars - Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel

Kars - Kağızman: Mehmet Alkan-Güner Hatay

Kars - Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman

Kars - Sarıkamış: Hüseyin Altun-Serap Çelik

Kars - Selim: Asker Köse-Türkan Yücel

SİİRT

Siirt - Baykan: Şefik Günel- Sümeyye Karasu

Siirt - Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak

Siirt - Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren

Siirt - Eruh: Hüseyin Oktayı- Evrin Ertan

Siirt - Kurtalan:Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin

Siirt - Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz

Siirt - Merkez: Sofya Alağaş-Mehmet Kaysi

Siirt - Gökçebağ: Alaaddin Aydın

Siirt - Pervarî: Mustafa Sonğur

Siirt - Pervarî/Beğendik: Bedri Şahbudak

Siirt - Aydinlar/Tillo: Kasım Yıldız

URFA

Urfa: Celalettin Erkmen-Gülşen Özer

Urfa - Birecik: Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz

Urfa -Bozova: Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız

Urfa -Ceylanpınar: Uğur Kahraman-Rahşan Yazar

Urfa -Halfeti: Mehmet Karayılan-Saniye Bayram

Urfa -Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş

Urfa -Hîlvan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil

Urfa -Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan

Urfa -Siverek: Ali Dusak-Yıldız Çetiner

Urfa -Suruç: Ayten Kaya-Müslüm Baran

Urfa -Viranşehir: Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun

ŞIRNAK

Şırnak: Turan Saltan-Berivan Kutlu

Şırnak - Beytüşşebap: Beybün Aslan-Agit Yiğit

Şırnak - Cizre: Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş

Şırnak - Güçlükonak: Emin Dayan-Fehime Elkoca

Şırnak - Basa/Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan

Şırnak - İdil: Türkan Kayır-Doğan adıbelli

Şırnak - Sırtköy: Fahrettin Akman-Halime ilçin

Şırnak - Balveren: Gülsüm Atak-Ferit Artuç

Şırnak - Kasrik: Cihat Aktaş

Şırnak - Kumçatı: Asker Gündüz-Güllü Durak

Şırnak - Silopi: Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk

Şırnak - Silopiya/Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen

Şırnak - Uludere: Ali Ürek-Feride Ender

Şırnak - Şenoba: Fatma Oran-Mecit Keskin

ADANA

Adana: Mahfuz Güleryüz

AFYON

Afyonkarahisar - Merkez: Zehra Yalçın
Afyonkarahisar - Sultandağı: Mehmet Rüştü Kahraman
Afyonkarahisar - Dinar: Hazar Ziya Kızıl

AKSARAY

Aksaray - Merkez: Kıymet Temel

AMASYA

Amasya - Merkez: Deniz Yılmaz
Amasya - Gümüşhacıköy: Ayşegül Korkutan

ANKARA

Ankara - Büyükşehir: Gültan Kışanak - Öztürk Türkdoğan
Ankara - Altındağ: Mehmet Adil Başkara
Ankara - Akyurt: Cüneyt Yıldırım
Ankara - Ayaş: Salih Berkay Uluçay
Ankara - Beypazarı: Nurhayat Özkan
Ankara - Çamlıdere: Mekke Koç
Ankara - Çankaya: Türkan Demir
Ankara - Çubuk: Halil İbrahim Özkahirman
Ankara - Elmadağ: Erkin Akbay
Ankara - Evren: Hakan Kıyak
Ankara - Gölbaşı: Ümit Göksu
Ankara - Güdül: İlhan Karaman
Ankara - Haymana: Mahmut Başaran
Ankara - Kalecik: Mustafa Demir
Ankara - Kazan: Anıl Sabahattin Karlı
Ankara - Keçiören: Sadık Yıldız
Ankara - Kızılcahamam: Zeynep Tan Parlak
Ankara - Mamak: Elif Kaya
Ankara - Nallıhan: Korhan Özkıvanç
Ankara - Pursaklar: Etem Akdağ
Ankara - Sincan: Nevroz Bulak
Ankara - Şereflikoçhisar: Mustafa Erbek

ANTALYA

Antalya - Büyükşehir: Kemal Bülbül - Nesibe Bahadır
Antalya - Aksu: Lokman Başkurt
Antalya - Döşemealtı: Cevdet Dağ
Antalya - Kaş: Atilla Çelik
Antalya - Kemer: Dursun Satıcı
Antalya - Kepez: Selami Özyaşar
Antalya - Konyaaltı: Alaettin Güven
Antalya - Korkuteli: Remzi Yıldız
Antalya - Kumluca: Haydar Çelik
Antalya - Muratpaşa: Erhan Aktı
Antalya - Serik: Tayfun Yüksel
Antalya - Alanya: Mehmet Şirin Filiz
Antalya - Finike: Kamil Dağ
Antalya - Elmalı: Abdullah Keser

Antalya - Gazipaşa: Medeni Kaya

ARTVİN

Artvin - Merkez: Levent Serhan
Artvin - Arhavi: Rezan Kayran Ay
Artvin - Ardanuç: Zeynep Nur Akkuş Dağ
Artvin - Murgul: Ensar Topal
Artvin - Yusufeli: Özden Ünal

AYDIN

Aydın - Büyükşehir: Suzan Koç
Aydın - Didim: Nizamettin Özden
Aydın - Efeler: Öznür Kızılay
Aydın - Germencik: Güven Çelik
Aydın - Kuşadası: Samir Özpolat
Aydın - Nazilli: Besriye Tekgür

Aydın - Sultanhisar: Hüsnü Taş

BARTIN
Bartın: Ramazan Karaduman

BAYBURT
Bayburt: Tülay Kılınç

BİLECİK

Bilecik: Ömer Ege
Bilecik - Osmaneli: Abdurrahim Şengül

BOLU

Bolu: Veli Saçılık

BURDUR

Burdur: Fatma Arslan

Editör: İshak Kara