Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), bugün Amed'de gerçekleştirdiği etkinlikle belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı. Bazı eşbaşkan adaylarının daha sonra netleşeceği öğrenildi. 

DEM Parti, Amed'de belediye eşbaşkan adaylarını tanıttı. Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Kayyumları süpüreceğiz" dedi. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarının startını Amed'de verdi. Kadın belediye eşbaşkan adayları için yapılan tanıtım etkinliği sonrası karma adaylar için benzer bir etkinlik yapıldı. Amed'de bulunan bir otelde yapılan etkinliğe belediye eşbaşkan adaylarının yanı sıra binlerce kişi katıldı. 

Van ve 95 merkezi kapsayan aday listesi şöyle: 

331

VAN 

* Wan büyükşehir: Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan

* Elbak (Başkale): Şengül Polat ve Feyzi Caner

* Ebex (Çaldıran): Fettah Hasçelik

* Şax (Çatak): Reşat Eraslan

* Artêmêt (Edremit): Rabia Başak Koç ve Cemil Komi

* Erdîş (Erciş): Güler Temel ve Baran Bilici

* Westan (Gevaş): Kübra Akti

* Payîzava (Gürpınar): Mehmet Tahir Ertaş

* Rêya Armûşê (İpekyolu): Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ

* Bêgirî (Muradiye): Barış Yılmaz

* Qelqelî (Özalp): Ecevit Ceylanci

* Seray (Saray): Davut Acar

* Tûşba (Tuşba): Hanım Akkoş ve Ümit Keser

SEMSÛR 

* Semsûr-Pınarbaşı: Kamile Ocak ve Hüseyin Uzun

AGIRÎ

* Agirî merkez: Hazal Aras ve Memet Akkuş

* Giyadîn (Diyadin): Adnan Doğan

* Bazîd (Doğubayazıt): Aygül Aşan ve Kenan Alkan

* Panos (Patnos): Rojbin Kartal Manzak ve Cabir Tozun

* Dutax (Tutak): Mahmut Tataş

* Avkevir (Taşlıçay): Mehmet Ali Budak

ÊLIH

* Êlih: Gülüstan Sönük ve Mehdi Öztüzün

* Hezo (Kozluk): Hülya Öztekin ve Mehmet Reşit Haşimi

* Qûbîn (Beşiri): Mehmet Akif Akın

* Kercews (Gercüş): Yılmaz Suphi Aslan

* Heskîf (Hasankeyf): Mecit Tokdemir

* Awîskê (İkiköprü): İbrahim Karabulut

* Balpınar: Osman Ekinci

ÇEWLÎG

* Çewlîg merkez: Aydın Bürçün

* Kanîreş (Karlıova): Zühre Eroğlu ve Mehmet Genç

BEDLÎS

* Bedlîs merkez: Sümeyye Kızıltepe ve Enver Barin

* Xelat (Ahlat): Erkan Akbudak

* Ovakışla: Mehmet Afif Yıldızlı

* Norşîn (Güroymak): Mehmet Şirin Üncü

* Hêzan (Xîzan-Hizan): Hediye Çetin Koçman ve Kerem Uğur

* Yolalan: Esma Aydın ve Hüseyin Öztürk

* Tetwan (Tatvan): Mümin Erol

AMED 

* Amed büyükşehir: Serra Bucak Ve Doğan Hatun

* Rêzan (Bağlar): Leyla Ayaz ve Siraç Çelik

* Bismil: Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu

* Xana Axpar (Çınar): Semra Akyüz ve Mahmut Ulus

* Gêl (Eğil): Bahar Karakaş Uluğ ve Mehmet Zülküf Polat

* Erxenî (Ergani): Birsen Azak Bayar ve Şiyar Güldiken

* Hênê (Hani): Besile Narin ve Hamdullah Demir

* Hezro (Hazro): Hasibe Yazdık ve Erhan Güven

* Peyas (Kayapınar): Berivan Gülşen Sincar ve Cengiz Dündar

* Karaz (Kocaköy): Mehmet Şık

* Pasûr (Kulp): Fatma Ay ve Murat İpek

* Licê (Lice): Dilek Diyar Özer ve Fırat Demir

* Farqîn (Silvan): Sevim Biçici ve Kadri Esen

* Sûr: Fatma Önkol ve Adnan Örhan

* Bajarê Nû (Yenişehir): Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün

ELEZÎZ

* Dep (Karakoçan): Songül Düzgün ve Cafer Oğur

ERZIROM

* Xinûs (Hınıs): Meral İmre Alagöz ve Gürsel Eren

* Qereçoban (Karaçoban): Kazim Erhan

* Qereyazî (Karayazı): Bahar Göksu

* Tatos (Tekman): Abdurrahman Sever

COLEMÊRG

* Colemêrg merkez: Viyan Tekce ve Mehmet Sıddık Akış

* Şemzînan (Şemdinli): Nazdar Öpengin ve Naif Eroğuz

* Gever (Yüksekova): Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri

IDÎR 

* Îdir merkez: Nejla Kum ve Mehmet Nuri Güneş

* Qulp (Tuzluca): Kader Yiğitalp

* Başan (Aralık): Alya Akkuş ve Sadık Zira

* Halfeli: Yıldız Tendik Parım ve Yaşar Sarıtaş

* Hoşhaber: Ömer Çelik

QERS

* Qers merkez: Arzu Savaş Derman ve Kenan Karahancı

* Dîgor: Ülker Özadikti ve Adem Oyman

MÊRDÎN:

Alacak-verecek meselesinde kan aktı: 1 ölü Alacak-verecek meselesinde kan aktı: 1 ölü

* Mêrdîn büyükşehir: Devrim Demir ve Ahmet Türk

* Artuklu: Hayriye Filiz Yücesoy ve Mehmet Ali Amak

* Kerboran (Dargeçit): Asya Gezer ve Ramazan Akın

* Dêrik (Derik): Songül Özbahçeci

* Qoser (Kızıltepe) Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek

* Şemrex (Mazıdağı): Kudret Uçuk

* Nisêbîn (Nusaybin): Gülbin Şahin Dağhan ve Selahattin Ay

* Stewr (Savur): Hatice Öncü ve Selahattin Önder

* Yeşilli: Songül Tunç

MERSİN 

* Akdeniz: Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız

MÛŞ 

* Mûş: Sırrı Söylemez

* Kop (Bulanık): Aryan Doğan ve Arafat Kardağı

* Milazgir (Malazgirt): Gülistan Özel ve Ahmet Kenan Türker

* Gimgim (Varto): Gülbahar Kaya ve Giyasettin Aydemir

SÊRT

* Sêrt: Sofya Alagaş ve Mehmet Kaysi

* Hawêl (Baykan): Sümeyye Karasu ve Şefik Günel

* Weyselkaranî: Berfin Evren ve Enes Cengiz

* Dihê (Eruh): Evin Ertan ve Hüseyin Oktayı

* Misirc (Kurtalan): Sadiye Aktin ve Ali Rıza Bingöl

* Atabağı: Medya Atak ve Nedim Yüksekbağ

* Kayabağlar: Abdulhakim Sevgil

ŞIRNEX 

* Şirnex merkez: Turan Saltan

* Cizîr (Cizre): Güler Tunç ve Abdurrahim Durmuş

* Deşta Darê (Sırtköy): Halime İlçin ve Fahrettin Akman

* Qileban (Uludere): Feride Ender ve Ali Ürek

* Hezex (İdil): Doğan Adıbelli

* Dêrgul (Kumçatı): Asker Gündüz

* Silopiya (Silopi): Jiyan Ormanlı ve Renas Nadir Onuk

* Gundikê Melê: Gülsüm Atak ve Ferit Artuç

KONYA

* Cihanbeyli: Eylül Yaylacı ve Hasan Ateş