İLK AÇILIŞI EDREMİT ÇİÇEKLİ’DE

Edremit ilçesine bağlı Çiçekli Mahallesi’nde seçim bürosu açılışı yapıldı.

DEM Parti Van Milletvekili Mahmut Dindar Belediye eş başkan adayları Rabia Başak Koç ve Cemil Komi ve çok sayıda kişi katıldı.

G Hm Ojbs W I A A L Csy

DEM Partili Dindar, "Kayyımlara bu seçimde güçlü bir cevap vermemiz gerekiyor. Herkes bizim ne istediğimizi biliyor. 25 yıldır tecrit altında tutulan Sayın Öcalan’ın fiziki özgürlüğünü sağlamak, sonra da kayyumu geldiği yere geri göndermektir” şeklinde konuştu.

6 günlük bayram bilançosu: 6 bin 184 yaralı 48 ölü 6 günlük bayram bilançosu: 6 bin 184 yaralı 48 ölü

İKİNCİ AÇILIŞ MÜKÜS’TE GERÇEKLEŞTİ

Edremit Açılışı sonrası bir açılışta Bahçesarayda gerçekleşti.

Yapılan açılışa, DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal ve DEM Parti Van Milletvekili Sinan Çiftyürek’in yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Miks girişinde bir araya gelen kitle, büyük bir coşkuyla adayları karşıladı. Ardından uzun süre halaya duran kitle uzun konvoy halinde ilçe merkezine geçti.

G Hho Ni J W E A E L P H I

‘KAYYUM GÖÇ ETTİRMEK İÇİN GELMİŞ’

DEM Parti Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal Miks’in yol sorununa dikkat çekerek, “AKP’nın yürüttüğü politikalar yüzünden 1 yılda yaklaşık 200 ev göç etti. Bizler artık bu politikalara izin vermeyeceğiz. Köylerimizi, şehirlerimizi ekonomi, ekoloji ve daha nice açıdan birlikte genişleteceğiz. 31 Mart’ta sandıklarda büyük bir cevap vereceğiz. Kayyumları geldikleri yere göndereceğiz. Kayyumlara baktığımızda dil, kültür ve ekonomimiz için bir şey yapmamış olduğunu görüyoruz. Sadece göç ettirmek için gelmiş. Miks gereken cevabı sandıkta verecektir” ifadelerini kullandı.

Ardından zılgıt ve alkışlarla büro açılışı gerçekleştirildi.

‘MİKS’İN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ’

Açılıştan sonra Mik’te basın açıklaması gerçekleştiren DEM Parti Van Milletvekili Sinan Çiftyürek, göç ve ekolojik kıyıma dikkat çekti.

Çiftyürek,  “Miks bizim değerli bir yerimizdir. Miks Fekiye Teyran’ın başkentidir. Hep birlikte Miks’in sorunlarını çözeceğiz.  Her kar yağdığında Miks’in yolun kapanıyor ve çığ düşüyor. Kaç insanımız burada yaşamını yitirdi.

Van ve Miks yolu yapılmalı. Bizler hala Miks’e ulaşmak için Hizan yolunu kullanıyoruz. Miks’in doğal kaynaklarına sahip çıkılmalı, kooperatifler kurulmalıdır.

Belediyeleri aldığımız gibi hayvancılıkla uğraşan Miks’in sorunlarını çözeceğiz ”şeklinde konuştu.

Editör: İshak Kara