Dergimiz XGündem 5 Yaşında


2014 yılından bu yana buluşma noktamız olan XGÜNDEM  Dergimizin 5. yaşını doldurduğu 21.  sayısında sizlerle buluşmanın ve sizlere “merhaba” demenin büyük bir mutluluğu içerisindeyiz.

Koca 5 yılı geride bırakırken, XGÜNDEM ile  uğurladığımız 5 yıl boyunca sizlere özelde Van ve İlçelerinde genel de ise dışarda yaşayan Vanlılara taze ve dinamik bir bakış açısı sunmayı hedefledik.

Derlediğimiz haberler, yaptığımız röportajlar, sunduğumuz makaleler, keşfe çıktığımız yerler siz değerli okuyucularımıza yeni birer ufuk açtıysa ne mutlu bizlere…

5 yıl geçse de, daha tecrübeli  ve bilinçli olsak da, bu dergiyi çıkardığımız o ilk günkü heyecanı asla yitirmedik. ve o heyecanla yolumuza devam ediyoruz.

Özgünlüğü, sürdürülebilirliği, yenilikçiliği, dinamikliği - büyük bir heyecanla - kararlılığı hedefleyerek, bu günlere kadar geldik. 

XGündem Dergimizin  yeni sayısı birbirinden farklı ve ilgi çekici konularıyla yine dopdolu.

Derginin kapak konusunu  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine atanan Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile Üniversitenin  Hedeflerini ve  Geleceğini taşıdık.

Tek amaçları var Büyük bir hazine olan Van Coğrafyasındaki keşfedilmemiş doğal güzellikleri keşfetmek  olan Vadi Doğa Kulübünün renkli görüntüleriyle cıvıl cıvıl!

Bunun yanında Başkale ve Gürpınar Belediyelerinin seçildikten sonra yaptıklarını birbirinden önemli projelerinin detayları yine derginin bu ayki sayısında.

Patronlar Kulübü TUSİAD'da bulunan 5 genç iş insanını yine sayfalarımıza taşıdık. Dergide yer alan önemli  konulardan biri de son günlerde yaşanan göçmenler ve mülteciler dosyasıdır.

Sevgi Başıbüyük, Şemsettin Takva, Ömer Aytaç Aykaç  ve İbrahim Genç'in çarpıcı köşe yazıları ile keyifli bir okuma vaat ediyor. 

Van'dan ve bölgeden haberler, uzmanlarca kaleme alınan makaleler, bilim, sanat, kültür, edebiyat, spor, sağlık, mizah gibi güncel konulara sık sık yer verdiğimiz dergimizi keyif ve ilgiyle okuyacağınızı ümit ediyorum.

Bundan sonraki sayılarda da siz değerli XGÜNDEM ailesi ile birlikte olmayı temenni ediyor, esenlikler diliyorum…

YORUM EKLE