Kadıköy Günlük Daire Nereden Kiralanır? Kadıköy Günlük Daire Nereden Kiralanır?

Göz Makyajı Modelleri

Güzel gözüken bir göz makyajı yapmak bazı kişiler için zorlayıcı olabilir. Özellikle makyaja yeni başlayan kişiler için göz çevresi gibi küçük bir alanda çalışmak, güzel sonuçlar elde etmeyi karmaşık hale getirebilir. Fakat bazı püf noktaları bilmeniz, kendinize yakışacak göz makyajı görünümleri oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Bu teknikleri öğrenmek ve size en uygun göz makyajı modelleri hakkında fikir sahibi olmak için okumaya devam edin!

Göz Makyajı Nedir? Türleri Nelerdir?

Gözleri daha çekici göstermek için göz çevresine yapılan makyaj uygulamaları göz makyajı olarak adlandırılır. Göz makyajı genel makyaj görünümünü tamamlar. Doğal, simli, dumanlı, halo ve gradient olmak üzere farklı göz makyajı türleri vardır. Doğru şekilde uygulandığında bu makyaj stilleri her göz şekline yakışabilir.

Doğal ve Simli Göz Makyajı

Doğal göz makyajı, her gün kullanılabilecek ideal bir seçenektir. Bu makyaj stilinin amacı gözlerin görünümünü makyaj yokmuşçasına iyileştirmektir. Hafif ve doğal tonlu farlar kullanılır. Örneğin, şeftali rengi bir far ve bir kat maskara doğal bir makyaj görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır. Doğal göz makyajının önemli bir püf noktası üst göz kapağının iç kısmına hafif bir siyah göz kalemi çekmektir. Böylece kirpiklerinizi oldukça natural bir şekilde belirginleştirmeniz mümkün hale gelir. Uygulama sonrası alt kısma taşan boyanın temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Özel etkinliklerde tercih edebileceğiniz bir göz makyajı arıyorsanız, simli göz makyajı tam size göre olabilir. Göz kapağınıza uyguladığınız simsiz bir farın üstüne, benzer tonlarda simli bir far uygulayarak makyaj görünümünüzü iyileştirebilirsiniz. Herhangi bir göz makyajına biraz simli bir far uygulayarak genel görünümü bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu noktada simli farları fırça ile uygulamanın zor olabileceğini unutmamalısınız. Parmak ile uygulamanın simli far sürmek için ideal bir yöntem olduğu söylenebilir.

Dumanlı ve Halo Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı göz kapağının iç kısmından dışına doğru sırayla koyulaşan renkleri kullanma işlemini içerir. Bu makyaj türünde kahve tonları sıkça tercih edilir. Örneğin, gözün iç kısmına koyu krem, ortasına kahverengi ve en dışına siyah far uygulanabilir. Bu makyaj stilinde farların iyice karıştırılması güzel sonuçlar elde edebilmek için oldukça önemlidir. Farklı renkler arasında geçiş yaratılmaması farların kalıp gibi durmasına sebep olacaktır.

Halo göz makyajında göz kapağının baş ve son kısımlarına aynı renk, ortasına ise farklı bir renk uygulanır. Ortaya uygulanan renk diğer renkten daha açık olmalıdır. Gözleri daha büyük ve yuvarlak göstermek için bu makyaj stilinden yararlanılabilir. Gradient makyaj ise ombre far olarak da bilinir. Farklı renklerin geçişli bir şekilde birlikte kullanılmasını ifade eder. Ombre far tekniklerinde birbiriyle çok zıt renklerin kullanılması doğru değildir. Daha çok benzer tonlar kullanılmalıdır.

Göz Makyajı Ürünleri Nelerdir?

Far, göz kalemi, maskara ve eyeliner göz makyajı ürünlerinden bir kaçıdır. Bu ürünler kendi içerisinde birçok farklı çeşide sahiptir. Örneğin maskalar, siyah, bordo veya kahverengi olabilir. Ya da eyeliner ürünler kalem, sıvı veya krem şeklide incelenebilir. Kaş kalemi de göz çevresine yakın bir bölgeye uygulandığı için bu kategoriye dahil edilebilir.

Göz Makyajında Renk Seçimi ve Uyum

Göz makyajında renk seçimi yaparken belirli faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin simli bir makyaj yapmayı planlıyorsanız kahverengi mat far ile altın rengi simli bir far tercih edebilirsiniz. Çok canlı ve renkli farları, daha sakin ve nötr tonlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı Trendleri

Her yıl hatta her mevsim farklı göz makyajı trendleri ortaya çıkmaktadır. Strawberry makeup yani çilek makyajı son zamanlarda popüler olmuş stillerden biridir. Oldukça doğal, nemli ve parlak olan bu stilde pembe tonlar tercih edilir. Bir diğer popüler makyaj trendi ise Latte Makeup olarak karşımıza çıkar. Bu makyaj stilinde kahverengi göz farları ve pembe nude rujlar kullanıldığı görülür.

Siren Eyes Makyajı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça trend hale gelmiş bir makyaj stili olan siren eyes, gözleri daha çekik, kısık ve çekici göstermeyi hedefler. İnce uzun eyeliner'ın yanı sıra göz pınarına da hafif bir kalem dokunuşu yapılır. Gizemli ve seksi bir göz makyajı görünümü arayanlar tercihini Siren Eyes'dan yana kullanabilir.

Doe Eyes Makyajı Nasıl Yapılır?

Siren eyes stilinden farklı olarak Doe Eyes, gözleri daha büyük göstermeyi amaçlar. İnce ve uzun eyeliner yerine daha kısa ve kalın eyeliner tercih edilir. Alt göz bölümüne hafif bir maskara dışında herhangi bir uygulama yapılmaz. Çünkü gözlerin alt kısmına yapılan yoğun makyajlar daha küçük bir görünüme sebep olabilir.

Göz Makyajı Hileleri ve Püf Noktaları

Benzersiz bir göz makyajı elde edebilmek için en önemli püf noktası fırça kullanımıdır. Farı göze yerleştirmek için bir uygulama fırçası, dağıtmak için ise karıştırma fırçası tercih edilmelidir. Ayrıca göz makyajı temizleme sırasında çift aşamalı temizlik yapılabilir. Hem yağ bazlı hem de su bazlı temizleyiciler ile makyajın yüzden iyice arındırılması sağlanabilir.

Note Shop Aracılığı İle Uygun Fiyatlı Göz Makyajı Ürünlerine Erişim Sağlayın!

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı makyaj ürünleri arıyorsanız Note Shop online mağazasına göz atabilirsiniz. Göz makyajı, yüz makyajı ve dudak makyajı gibi birbirinden çeşitli alanlarda kullanılabilecek ürünlere tek tık ile ulaşabilirsiniz. Kullanışlı ve bütçe dostu makyaj malzemelerine erişim sağlamak için şimdi Note Shop web sitesini ziyaret edin.