Komşu İran'dan Cristiano Ronaldo'ya 99 kırbaç cezası

İranlı ressamı öptüğü için Cristiano Ronaldo'ya 99 kırbaç cezası

Komşu İran'dan Cristiano Ronaldo'ya 99 kırbaç cezası

Asya Şampiyonlar Ligi maçı için İran'a giden Cristiano Ronaldo, portresini çizen ressam Fatemeh Hamami'ye dokunduğu ve sarıldığı için İran'da 99 kırbaç cezasıyla yargılanıyor.

Asya Şampiyonlar Ligi (AFC) grup maçları kapsamında takımı Al Nassr ile birlikte İran’a giden Cristiano Ronaldo yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

Cristiano Ronaldo, İran ziyareti sırasında hayranı olan engelli ressam Fatemeh Hamami ile bir araya geldi.

Ünlü ressamın Portekizli yıldıza resimlerini hediye ettiği anlar yaşandı. Ronaldo ise bu yeteneğe karşılık olarak Hamami'ye imzalı formasını hediye etti ve sarıldı. 'Sarılma' üzerine çok sayıda İranlı avukat, Ronaldo'yu bu yüzden şikâyet etti.

Nedeni ise, İran yasalarına göre bekâr bir kadına dokunmanın cezası zina ile eşdeğer. Bu nedenle ceza olarak 99 kırbaç gerektirdiğinin altı çizildi.

Eğer Cristiano Ronaldo, pişman olduğunu dile getirir ve bir daha yapmayacağını ifade ederse 99 kırbaç cezası affedilecek.

Bunun yanı sıra Al Nassr play-off turundan yükseldikten sonra Asya Şampiyonlar Ligi’nde yer alıyor. İran’ın Persepolis, Katar’ın Al-Duhail ve Tacikistan’ın Istiklol takımlarıyla birlikte E Grubunda yer alan Al Nassr, turnuvanın bu aşamasında İran’a dönmek zorunda kalmayacak.

Son 16’ya kalmaları ya da turnuvada ilerlemeleri halinde İran topraklarına dönmeleri gerekecek. Cristiano Ronaldo’nun, Suudi takımının kafilesinde yer alması halinde İranlı yetkililer tarafından tutuklanarak cezasını çekmeye zorlanmasıyla sonuçlanabileceği ihtimaller arasında olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner85