Libya'da batan Tekne ve Bot'da, Onlarca Ölü ve Kayıp Var

Libya İçişleri Bakanlığı ve yerel yönetimine bağlı Kızılay; Avrupa’ya giderken Akdeniz’i geçmeye çalışan iki tekne ve botun battığını ve cesetlerin Libya kıyılarına vurmaya başladığını açıkladı.

Libya'da batan Tekne ve Bot'da, Onlarca Ölü ve Kayıp Var

Akdeniz'de göçmenlerin dramı bitmiyor. Yunanistan sahillerinde üç günde üç batan teknede onlarca kişi yaşamını yitirirken son olarak Afrika ülkelerinden Avrupa'ya geçmek için Libya'yı tercih eden göçmenler yeni bir felaket ile karşı karşıya kaldı. Libya İçişleri Bakanlığı ve yerel yönetimine bağlı Kızılay, Avrupa’ya giderken Akdeniz’i geçmeye çalışan iki tekne ve botun battığını ve cesetlerin Libya kıyılarına vurmaya başladığını açıkladı.

27 CESET LİBYA KIYILARINA VURDU

The Libya Observer ile Yunanistan basınında çıkan habere göre Libya’nın batısındaki liman kenti Humus’taki Kızılay, yakındaki bir kıyıdan aralarında bebeklerin de olduğu 17 ceset çıkarıldığını ve bölgedeki başka bir kıyıda 10 ceset daha bulunduğunu duyurdu. Cesetlerin yaklaşık bir günlük olduğunu belirten Humus Hastanesi yetkilileri 60 göçmenin kayıp olduğu bilgisine ulaştıklarını açıkladı.

AKDENİZ KÜRESEL GÖÇÜN ÖLÜM YOLU HALİNE GELDİ

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü’ne göre, 2021 yılında Ege ve Akdeniz'de yaklaşık 1.500 kişi boğularak öldü. Bu rakam 2014’ten bu yana ise 17.000’ni aştığı ve Akdeniz'in küresel göçün en ölümcül yolu olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 13:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER