Viranşehir ilçesindeki fırıncılar, artan maliyetler karşısında ekmeğe zam yapma talebinde bulundu. Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde faaliyet gösteren fırıncılar, ham madde fiyatlarının yükselmesi ve genel maliyet artışları nedeniyle ekmeğin satış fiyatını revize etme kararı aldı.

Bu kararın ardından Viranşehir Kahveciler Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Birliği, yeni fiyatları belirleyerek kamuoyuna duyurdu.

Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Yapılan açıklamaya göre, özellikle 210 gram Somun ekmeğin fiyatı 6 TL'den 7 TL'ye yükseltildi. Ayrıca, 200 gram pide (tırnaklı) ekmek, 200 gram lavaş ekmek ve 400 gram çiftli (Tırnaklı) ekmek gibi çeşitlerde de fiyatlar arttı. Yeni fiyat listesi şu şekilde belirlendi: 210 gram Somun ekmek 7 TL, 200 gram pide (tırnaklı) ekmek 7 TL, 200 gram lavaş ekmek 7 TL ve 400 gram çiftli (Tırnaklı) ekmek 14 TL.

Viranşehir Kahveciler Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Birliği Başkanlığı, bu fiyat artışının ekonomik koşulların gerekliliği olduğunu belirtirken, tüketicilere anlayış çağrısında bulundu. urfafanatik

Editör: İshak Kara