Başkan Aşkan’dan Uyarı: Kaydını yaptırmayanlar...

Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Aşkan, 2020 yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru süresinin 1 Eylül tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

Başkan Aşkan’dan Uyarı: Kaydını yaptırmayanlar...

VanHaber - Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan,Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları 1 Eylül'e Kadar uzatıldığını söyledi.

Aşkan yaptığı açıklamada, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığına süre uzatımı için gerekli başvurularda bulunulduğunu anımsattı. Yapılan başvurunun ardından 30 Haziran’da sona eren ÇKS başvurularının, 1 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldığını müjdeleyen Aşkan, şunları kaydetti:

“ÇKS başvurusunda bulunamamış çiftçilerimizin bu yönetmelikle son günü beklemeden bir an evvel dosyalarını hazırlayıp teslim etmeleri gerekmektedir. 2020 yılı desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, 1 Eylül beklemeden odamıza gelerek oda kayıt belgelerini alıp, diğer belgelerle birlikte il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine giderek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir dedi..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER