Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgaz Müjdesi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıklayacağını duyurduğu ‘müjde’ye kilitlendi. Cuma namazı için Eyüpsultan Camii’ne giden Erdoğan, ‘müjde’sini açıklayacağı Dolmabahçe ofisine geçti. İşte merakla o açıklama:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgaz Müjdesi

VanHaber - Bugün ülkemiz bakımından tarihi öneme sahip bir müjdeyi paylaşmak için sizlerle bir aradayız. Enerji milli bağımsızlığın gerçek anlamda tesisinde çok büyük öneme sahiptir. Dünyada son bir asırdır yaşanan hiçbir karmaşa, kaos, savaş yoktur ki gerisinde öyle veya böyle enerji hesabı yatmasın. Petrol ve doğalgaz sahalarının kontrolü için milyonlarca insanın canının hiçe sayıldığı vahşi bir düzen kurulmuştur.

Biz Libyalı kardeşlerimizin çağrısıyla onları darbecilerden kurtarmanın mücadelesini verirken birileri petrol sahalarının dibinde bitivermiştir. Hamdolsun biz önceliğimizi asla değiştirmedik. Hep önce insan, önce dostluk, önce mazlumlar dedik. Önce hak hukuk adalet dedik.

İnsanlık bizde petrol onlarda kalmış olabilir. Rabbim bize bambaşka bir kapı açtı. Artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var.

Kimsenin günahını almıyoruz, belki de gerçekten aradılar ama bulamadılar. Ama biz artık bu şekilde yürüyemeyeceğimizi gördük. Bu tür çalışmaların kiralama ile değil doğrudan milli kuruluşlarımız aracılığı ile yürütülmesini kararlaştırdık.

Ardı ardına 3 sondaj gemisini ülkemiz derin deniz arama filosuna kattık. Yerli ve milli imkanlarla hareket ettiğimiz için bu başarıya ulaştık. Sevincimizi hep birlikte yaşamak için, şimdi müjdemizi paylaşıyorum. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.

Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna 1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. Kendisini boğazdan uğurladığım günü hatırlıyorum ve o uğurlayışımız ile birlikte hamdolsun neticeye de ulaşmış olduk.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 9 ay Önce

bize ne faydası var Allah aşkına bizim ev hala sobalı zar zor kömür alıyoruz işsiziz buna care bulun iş istiyorum işşşş doğal gaz gene zengine yaradı garabina hiç bir şey yokk iş iş iş iş iş

Ali
Ali - 9 ay Önce

Adi vanlı kendisi vanlı olmayan arkadaş ne kadar bencil egoistsin sendende bu beklenir. Eminim masa başı bir iş istiyorsun maaş 7000 bilgisayar ve sınırsız internette olsun böyle bir iş ....

Takki Takki
Takki Takki - 9 ay Önce

2023 te seçim var atın tutan çok çıksa dahi dünyada en pahalı gaz bizde olur

SIRADAKİ HABER