banner97

Milletvekili Kartal: Kapıköy ile ilgili sözlerim çarpıtıldı

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal Kapıköy Sınır Kapısı ile ilgili yaptıkları açıklamaların bazı basın yayın organları tarafından ‘çarpıtılarak’ kamuoyuna sunulduğunu söyledi.

Milletvekili Kartal: Kapıköy ile ilgili sözlerim çarpıtıldı

Kamuoyunu art niyetle yönlendirmeye çalışan ve bilgi sahibi olmadan fikir üreten kişi veya çevrelerin Kapıköy’ün açılmasına zerre katkısı olmayacağına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, “15.02.2021 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklamamızda Kapıköy Sınır Kapımızın şu an için açılmasının toplum ve halk sağlığı açısından tehlikeli olabileceğini belirtmiştik. Bu açıklamamızı Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler ve İran Sağlık Bakanı Said Nemeki’nin yaptığı yeni mutasyon virüsün İran geneline yayıldığı yönünde son açıklamaları neticesinde kamuoyu ile paylaştık. Ancak yapmış olduğumuz açıklamanın yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermesi ve konunun saptırılarak farklı servis edilmesi bizleri derinden üzmüştür. Kapıköy’ün açılması elbette Van esnafının yüzünü güldürecektir. Ancak her şeyden önemlisi halkımızın sağlığıdır. Kapıköy’ün açılması için vermiş olduğumuz mücadelenin olumlu neticeleneceğini halkımızın bilmesini istiyorum. Bilgi sahibi olmadan Van halkının sağlığını hiçe sayan, göz ardı eden çevrelerin dedikodu mahiyetinde ki açıklamalarına itibar edilmemesini istiyoruz. AK Parti Milletvekilleri olarak kapının sağlıklı bir şekilde açılması için girişimlerimiz devam edecektir. Halkımızdan beklentimiz, Kapıköy meselesini kendilerine rant malzemesine çevirenlere itibar etmemelidir.  Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Bakanlarımız ve toplumumuzun her bir bireyi ile birlikte bu süreci en az hasarla atlatmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haci osman
Haci osman - 6 ay Önce

Arkadas bu nerrnin veklili keynayinmi somali ninmi cok yabanci geldi

van
van - 6 ay Önce

sayın vekil doğru söylüyor bu salgında kapımı açılırmış üç beş kuruş kazanacak azınlık yüzünden büyük çoğunluğun ne günahı var helal soylu vekile

Hafiziye
Hafiziye - 6 ay Önce

Tuzu kuranlar ne anlar millet acmi is sizmi yandas rantcilar kendileri tok aç lik nedir bilmezler

Devran
Devran - 6 ay Önce

Esnaf kan ağlıyor yok kepenk kapatıyormuş. Deprem senesi nasil esnaf olduğunuzu herkes gördü. Iranlı ları zaten kazıķlıyorsunuz. Işçinin sigortasını çalıyorsunuz. Asgari ücretin altinda maaş vermemeniz gerekiyor 700 800 lira para veriyorsunuz. Zamanında kazandığınıza sayın. Hakkını yediğiniz işçinin hakkına sayın. InşAllah bu senede açılmaz kapı

SIRADAKİ HABER