Tavuk eti bile yumurtadan ucuz....

İki yumurta kırıp yemek de lüks oluyor... Yumurtanın 30'lu paket fiyatı tavuk fiyatlarını geride bıraktı artık kıyma fiyatıyla yarışıyor.

Tavuk eti bile yumurtadan ucuz....

VanHaber - Yumurtanın 30'lu paket fiyatı tavuk fiyatlarını geride bıraktı artık kıyma fiyatıyla yarışıyor.

Koronavirüs salgınının ardından yumurta fiyatlarında sert artış yaşandı. Yumurtanın 30'lu paket fiyatı tavuk fiyatlarını geride bıraktı artık kıyma fiyatıyla yarışıyor.
 

Yumurta fiyatları son bir yılda iki katına çıktı. Pandemi döneminde uzaktan eğitim ve evden çalışma kahvaltı alışkanlığını artırırken, bu dönemde yumurta tüketimi de arttı. Aynı dönemde yem fiyatları da artınca yumurtaya üst üste zam geldi. Pandeminin ilk dönemlerinde 12-13 lira olan 30'luk yumurta paketi, 25-30 liranın üzerine çıktı. Yani yumurtanın tanesi neredeyse 1 TL oldu.

YEM FİYATLARINDAKİ ARTIŞ YUMURTAYA YANSIYOR NTV'ye yumurtadaki fiyat artışını ve yumurtaların üzerine son kullanma tarihi damgası vurulmamasını değerlendiren İstanbul Yumurta Üreticileri Toptancıları ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yıldırım, durumun yem fiyatlarından kaynaklandığını söyledi. Yıldırım, "Tüketimde bir artış oldu yüzde 10'luk ama bu zammı etkileyecek şekilde değil. Zammın sebebi, üretici 18 aydır zarar ediyor, ham maddenin fiyatı arttı" ifadesini kullandı.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 4 hafta Önce

Her şeye ayda %100 zam asgari ücretle çalışan bir sürü insan var bir yılda %5 zam yapana kadar nerdeyse çalışanları açlığa mahkum ediyorlar bu iki parti nin adaleti methameti insanlıktan nasibini almamış insan bile olamazlar

SIRADAKİ HABER