Van Ticaret ve Sanayi Odası: Haksız rekabet oluşturmaktadır

VanTSO, Edremit İlçesinde çimento üretimi yapan Aşkale Çimento ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Açıklamada Haksız rekabet oluşturmaktadır denildi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası: Haksız rekabet oluşturmaktadır

VanHaber - Van'da çimento üretimi yapan Aşkale Çimento A.Ş.'nin hazır beton üretimi yapmasının doğu olmadığı ifade edilen açıklamada şu sözlere yer verildi: 

"İlimizde çimento üretim faaliyetinde tek üretici firma konumunda bulunan Aşkale Çimento A.Ş. kentimizin çimento ihtiyacının büyük bölümünü karşılamakta, faaliyet alanı nedeniyle de birçok sektör ile ortak çalışma yapmaktadır. Bu ortak çalışmaların en önemli paydaşı ise hazır beton üretim tesisleridir.

Ancak Aşkale Çimento A.Ş. fabrika alanında hazır beton tesisi kurarak, asıl faaliyet amacının dışına çıkmış ve en önemli müşteri kitlesi konumunda olan hazır beton üretim firmaları ile haksız rekabet içerisine girmiştir. Hazır beton üretim tesislerinin hammadde üreticisi olan Aşkale Çimento A.Ş. ile rekabet içine girmesi mümkün değildir. Aşkale Çimento A.Ş.’nin de gerçekleştirdiği bu faaliyet etik değildir. Ayrıca ilimizde hazır beton üretimi yapan çok sayıda firma var iken ve bu alanda yeni bir tesise ihtiyaç duyulmadığı bir dönemde, işletmelerle haksız rekabete girmek, birçok işletmeyi iflasın eşiğine getirmektir.

Aşkale Çimento A.Ş. yetkililerini hazır beton üretimi konusunda almış oldukları kararı yeniden değerlendirmeye, bununla beraber, ilimizin en güzide ilçelerinden biri olan Edremit ilçemizdeki Aşkale Çimento Fabrikasının ve hazır beton tesisisin yol açtığı çevre kirliliği konusunda da ilgili kurum ve kuruluşları duyarlılığa davet ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER