Van TSO: "Kapıköy Duası"na çıkacağız...

Geçtiğimiz günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) başkanı Fevzi Çeliktaş’ın yapmış olduğu Van TSO için dua ile açılış çağrısı çok konuşulmuş Kapıköy konusundaki en radikal çıkışlardan birisi olmuştu.

Van TSO: "Kapıköy Duası"na çıkacağız...

VanHaber - Geçtiğimiz günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) başkanı Fevzi Çeliktaş’ın yapmış olduğu Van TSO için dua ile açılış çağrısı çok konuşulmuş Kapıköy konusundaki en radikal çıkışlardan birisi olmuştu. Daha önce yapılan sayısız çağrının kayıtsız kalması üzerine bu kez de 15 Ocak 2021 günü Kapıköy’de açılması için ‘dua’ edeceklerini açıklayan Çeliktaş’ın o açıklaması sonrası yapılan yorumlar, tartışmalar üzerine Van TSO’dan yeni bir açıklama geldi. TSO, tüm suistimallere rağmen bu etkinliği gerçekleştireceklerini duyurdu. “Dua, rızık kapısıdır” şeklindeki bir başlık ile açıklama yayınlayan Van TSO, çok konuşulan dualı çağrı etkinliği ile ilgili bir açıklama yaptı. Kapıköy sınır kapısı için yapılması duyurulan etkiliği yapacaklarını duyuran Van TSO yönetim kurulu, “Toplumsal inancımızın gereği tüm sıkıntılı zamanlarımızda, yakarışlarımızın en önemli ifadesi olan dualarımızla; “Allah’ım bela, musibet ve yeisse karşı nefsimizi koru ve bize hayırlı bir kapı aç” diye yaradana sığınırız.” Sözlerine yer verdi.

10 AYDIR DİLLENDİRİLİYOR!

Açıklamada etkinlik ve süreç ile ilgili olarak ayrıca: “Mart ayından buyana kapalı olan Van Kapıköy Gümrük Kapısının şehrimiz ekonomisinde meydana getirdiği tahribatın büyüklüğü hepimizce bilinmektedir. Kapının pandemi nedeniyle kapatılması hususunda tartışmaların başladığı günden itibaren Van TSO bunun doğru olmayacağı yaklaşımından asla taviz vermemiş, aradan geçen 10 aylık süreç içerisinde neredeyse her gün bu yaklaşım ve taleplerimiz dile getirilmiştir.”

AKIL TUTULMASI DEDİLER!

“Kapı kapanmamalıdır” denildiğinde büyük hakaret ve saldırılara maruz kalınmış, keza kapı kapandıktan sonra “kapı açılmalıdır” beyanları ne yazık ki şu ana kadar karar vericiler nezdinde karşılık bulmamıştır. Kapının kapanma tartışmaları başladığı günden buyana alınan bu kararın yanlış olduğunu, aynı zamanda kapatılması durumunda bazı çiftte standartlara yol açacağı yönündeki öngörümüz ne yazık ki gerçekleşmiş bulunmaktadır. Talebimiz ivedilikle pandemi kuralları çerçevesinde gerekli tedbirlerin alınarak Kapıköy’ün açılması ve ülkemizin diğer kara sınırlarındaki mevcut fiili durumun aynı şekilde ilimiz ve bölgemizde hayata geçirilmesi yönündedir. Bu hususta bizi esas üzen mesele “kapı kapanmamalıdır” yaklaşımı esnasında büyük bir akıl tutulması ile karşı duranların aynı tavırlarının “kapı açılmalıdır” yaklaşımında da ortaya çıkma meselesidir.

DUA ÇAĞRISINI ÇARPITANLARA SERT TEPKİ!

Kapıköy Gümrük Kapısının kapalı olması nedeniyle büyük yıkıma uğrayan kent ekonomisini ayağa kaldırmak için Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz tarafından, “Kapıköy’de dua etmeliyiz” çağrısı yapılmıştır. Bu iyi niyetli ve inançlı yaklaşıma itikatsızlık, sıradanlık ve inançsızlıkla karşılık verme çabasında olanları temel inancımızın gereği yine Allah’a havale ediyoruz. Bu insanların şehrimizde söz sahibi olmak isterken, yıkan, ayrıştıran ve ötekileştiren bir tavır sergilemelerini Van TSO Yönetim Kurulu olarak kınıyoruz.

VANLILARA ÇAĞRI: HAYIRLI BİR KAPI AÇMA YAKLAŞIMINA DAHİL OLUN

“Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hangi yönetim kurulu üyemizden gelirse gelsin, iyi niyetli tüm gayret ve çabaları destekleme kararlığımız sürecektir. Bu çerçevede Cuma günü “rızık kapısı arayışımıza” karşılık gelen etkinliğimiz her türlü sabote etme çabasına rağmen gerçekleşecektir. Islah olmayan kitlenin de her zaman olduğu gibi sabote etme çabaları Van halkı nezdinde karşılık bulmayacaktır. Van halkı, kendisiyle hiçbir bağı olmayan ve inanç temelli duygularını yitirmiş olanları asla affetmeyecektir. Allah’tan dileğimiz bu kitlenin “hayırlı bir kapı açma” yakarışımıza nail olmaları yönündedir.”

VAN TSO: CUMA GÜNÜ DUAYA ÇIKACAĞIZ!

“Kapıköy Gümrük Kapısında yapılması planlanan farkındalık etkinliği pandemi kuralları çerçevesinde ve etkinlik yasakları dikkate alınarak Cuma günü Odamız ilgili organlarının katılımı ile Odamız çatısı altında gerçekleştirilecektir. Doğrudan şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sunan Kapıköy’ün açılmasına vesile olmasını ümit ettiğimiz talebimizin, karar vericiler nezdinde sağduyulu bir kararlaşmaya vesile olmasını umuyoruz.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafiziye
Hafiziye - 7 ay Önce

Takva mensubu olduğum partiye söyle açsın dua ya gerek yok tek duan Allah beni ıslah etsin olsun

Takki Takki
Takki Takki - 7 ay Önce

Y,,,,,,,lar iş başında siz ilk önce van esnafını düşünün lokanta kahvehane dürümcüleri açın kapı için maymunluk yapmayın siz kendinizi abuk sabuk laflarla gümdemde tutmaya çalışıyorsunuz

SIRADAKİ HABER