banner97

Van TSO: Normalleşmeyi sürdürülebilir kılmalıyız!

Van TSO, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Yeni Kontrollü Normalleşme" ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Van TSO: Normalleşmeyi sürdürülebilir kılmalıyız!

VanHaber - Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Yeni Kontrollü Normalleşme" ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Van'ın düşük riskli iller arasında yer almasının sürdürülebilir olması gerektiği ifade edilen açıklamada,

"Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile Koronavirüs (COVİD-19) salgınında “Yeni Kontrollü Normalleşme” adımları atıldı.

Açıklanan adımlar ile birlikte düşük riskli (mavi) listede yer alan ilimizde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırıldı, kapalı bulunan sektörler ise belirli saatlerde 50 oranında hizmet vermelerine olanak sağlandı. Maske, mesafe ve temizlik konusunda aldığımız önlemler kapsamında şehrimizde uygulanacak olan “Yeni Kontrollü Normalleşme” sürecini sürdürülebilir kılmak bizim elimizde.

Aylardır kapalı olan; Okullar, okul servisleri, okul kantinleri, öğrenci yurtları, lokantalar, restoranlar, cafeler, kahvehaneler, çay ocakları, çay bahçeleri, kısacası yeme içme sektörlerindeki işletmeler, oteller ve tüm konaklama sektörü ile benzeri birçok işletme kısıtlamalardan dolayı kapalıydı.

Bu işyeri ve işletmelerin bir daha kapanmaması bizim tutum, davranış ve bu konudaki hassasiyetimize bağlı. Esnafımızın ve çalışanlarının heyecanı ile çocuklarımızın okuldaki sevinç çığlıklarını hep birlikte duyarsız kalmayalım. Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak Van halkı olarak bu farkındalığı hep birlikte oluşturmaya gayret ve destek olalım." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER