Van’da Koca Yüreklilerden Ekmeğe Zam

Van’da ekmeğe yüzde 14,2 oranında zam geldi. 1 lira 500 kuruştan satılan 210 gram ekmek, 1 lira 80 kuruşa yükseldi.

Van’da Koca Yüreklilerden Ekmeğe Zam

Van'da 1 lira 50 kuruştan satılan 210 gram ekmek, yüzde 14,2'lik zamla birlikte 1 lira 80 kuruş oldu. Yeni fiyat tarifesi bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Konuyla ilgili görüş bildiren Van Fırıncılar Odası Başkanı Osman Tuncil, “ Un, yağ, susam, maya, elektrik, doğalgaz ve dolara fiyatlarındaki artıştan dolayı ekmeğe zam yaptıklarını belirtti.

Tuncil, Kuraklık herkesi etkilediği gibi bizi de etkiledi. Zararlarımızı bu şekilde karşılamamız gerekir. Esnafımız bu zor süreçte çok büyük fedakarlık yaptı. Fırıncı esnafının kocaman yüregi var dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Her şeyi söyleyin ama şu doları söylemeyin tabi ki bu zam yağmurundan yada doludan onlarda nasibini alacaklar haklı olarak

Nereye gidiyoruz?
Nereye gidiyoruz? - 2 ay Önce

Gıdalara, yağlara, süt ve süt ürünlerine, et ve et ürünlerine, ekmeğe ve hamur ürünlerine, sebzelere, meyvelere, temizlik ürünlerine, züzzaciyeye, giyime, ayakkabılara, ev ürünlerine, mobilya ve beyaz eşyaya, elektroniğe, kırtasiye ürünlerine, iğneden ipliğe her şeye son iki yılda yüzde 20, 50, 100, 150'ye varan oranlarda zam yapıldı. Akaryakıt fiyatları neredeyse iki katına çıktı. Doğalgaz, elektrik, su, kömür vb. temel ihtiyaçlar yüzde 50'lerden fazla zamlandı. Döviz adeta uçuyor. Altın adeta uçuyor. Vatandaş da uçuyor ama yukarı yönlü değil adeta uçuruma doğru aşağı yönlü uçuyor. Herkesin geliri, kazancı, ücreti eridi gitti. Artık toplumun yüzde 90'ı gerçekten geçinemiyor. 35 milyon insan bankalara borçlu. Vatandaşlar bankalara 750 milyar TL borçlu. Milyonlarca icra dosyası var. Kişi başı milli gelir hâlâ 8 bin dolar...Emsallerimizde ise 20 binden aşağı değil. 20 bin ile 40 bin dolar arasındaki milli gelir bizim için sadece bir hayal gibi.... Esnaf, üretici, satıcı hiç kimse fırsatçılık yapmamalı. Çünkü herkes hiç olmadığı kadar zorda. Allah yardımcımız olsun.

Yok artık
Yok artık - 2 ay Önce

Özel sektör kafasına göre zam yapabiliyor, Peki memurlar ne yapsın. Hersey zamlanirken maaşlar aynı kalıyor.

SIRADAKİ HABER