Yılın En Başarılı Odası : Van TSO

GAP Gazeteciler Birliği tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen “GAP Oscar Ödülleri” sahiplerini buldu.

Yılın En Başarılı Odası : Van TSO

Malatya’da düzenlenen ödül töreninde, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) “Yılın Ene Başarılı Ticaret ve Sanayi Odası” seçildi. Ödül törenine; Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri, Disiplin Kurulu, Genç Girişimciler Kurulu ve Yönetim Kurulu Danışma Üyeleri katılım sağladı. Van TSO’nun “Yılın Ene Başarılı Ticaret ve Sanayi Odası” ödülünü, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan takdim etti.

Törende konuşan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, başarının ekip işi olduğunu ifade ederek tüm ekibi sahneye davet etti.

Başkan Takva, “GAP Gazeteciler Birliği yaklaşık 1,5 yıl önce yapmış oldukları bir gezi sonucu bizleri ziyaret etti. O ziyaret esnasında Van TSO olarak bölgemiz ve şehrimiz için yapmış olduğumuz çalışmalar noktasında ispatlı bir şeyler söyledik. 1 ayı aşkın bir süre önce GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve kıymetli dostum Hamit Özpolat beni aradı ve yapmış olduğumuz bu çalışmaları jürinin önüne çıkarmak istediklerini söyledi. Bizde bunu memnuniyetle kabul ettik.” Dedi.

"ÖDÜLÜMÜZÜ İŞ İNSANLARINA ADIYORUZ"

Almış oldukları ödülü iş insanlarına adayan Takva konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Orada ispatlı olarak söylediğimiz şey şuydu; bizim ülkemizde vergi verenlerin ve maaş verenlerin sayısını artırmamız lazım. Ülkemizde insanlara iş aramanın ötesinde iş kur kurma becerilerini artırmamız lazım demiştik. Sizden ricamız şehrimiz ve bölgemizin yanı sıra ülkemizin her alanında bu söylemimizi dillendirmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Van’dan buraya kadar gelen bu hazirun, vergi veren, istihdam yaratan, iş aramayan aynı zamanda iş yaratan çok kıymetli bir hazirundur. Bu vesileyle ben ödülü bu kıymetli insanlara ve bölgede bu şekilde düşünen tüm iş insanlarına adıyorum. Buradan da GAP Gazeteciler Birliği başkanı olmak üzere tüm yönetimine teşekkür ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 1 ay Önce

Vana ne gibi faydaları var anlamadim

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 1 ay Önce

Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılına ait Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması’nın bölgesel sonuçlarına açıkladı. TÜİK’in gelir ve yaşam koşulları araştırmasında Van’ın ekonomik anlamdaki dezavantajlı durumu bir kez daha ortaya çıktı. Araştırma sonucuna göre, en düşük yıllık ortalama eşdeğer hane halkı kullanılabilir fert geliri ise 18 bin 278 TL ile Van, Muş, Bitlis, Hakkari bölgesinde gerçekleşti.
Van esnafının tek geçim kaynağı İranlı turistlere bağlı iken, Van'da üretim adına ciddi bir yatırım yok iken, nasıl oluyor da VAN/TSO en başarılı oda oluyor. Bu siyasi bir karardır. Ancak buna gülünür

SIRADAKİ HABER