Facebook, Instagram, WhatsApp ve YouTube kişilerin birbirleri ile sohbet etmesine, video, fotoğraf paylaşmasına ve farklı insanlar ile etkileşimde olmayı sağlıyor. Aynı zamanda para kazanmak içinde kişilere olanak sağlıyor. Youtube üzerinden yayınlanan videolarda izlenme başına para kazanırsınız.

Tabi öncelikle 1000'e aşkın abonenizin olması gerekiyor. Youtube kullanıcılar için birçok imkan sağlıyor. Üstelik günümüzde en çok kullanılan platformlardan biridir. Youtube de milyonlarca video bulunuyor. Bu yazımızda en çok izlenen YouTube videolarına bakacağız. Şimdi birlikte en çok izlenen YouTube videolarına bir bakalım.

Youtube'da En Çok İzlenen İçerikler

14 Şubat 2005 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan Youtube son yılların sık kullanılan popüler sosyal platformların başında geliyor. Youtube içerisinde birçok farklı türde içerik bulunduruyor.

Müzik, film ve kişilerin yüklediği içerik videoları YouTube platformunda yer alıyor. Youtube izlenme oranlarıyla kişilere para kazanma imkanı sunuyor. Şimdi birlikte bu zamana kadar en çok izlenen YouTube videolarına bakalım. En çok izlenen YouTube videoları şunlardır;

 • Baby Shark Dance | #babyshark Most Viewed Video | Animal Songs
 • Ed Sheeran - Shape of You (Official Video)
 • Gangnam Style (PSY)
 • El Chombo - Dame Tu Cosita feat. Cutty Ranks (Official Video)
 • Katty Perry Roar
 • Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee
 • Johny Johny Yes Papa THE BEST Song for Children | LooLoo Kids
 • Mark Ronson - Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars
 • Bath Song | CoComelon Nursery Rhymes
 • Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth [Official Video]
 • Ed Sheeran - Thinking Out Loud (Official Music Video)

Yukarıda belirtiğimiz videolar YouTube'unun en çok izlenme sayısına ulaşan videoları arasında yer alıyor.

Baby Shark Dance | #babyshark Most Viewed Video | Animal Songs

18 Haziran 2016 yılında yayınlanan Baby Shark isimli çocuk şarkısı toplam 13 milyar görüntüleme sayısına ulaşan en çok izlenen YouTube videoları arasında yer alıyor. Pinkfong Baby Shark - Kids' Songs & Stories isimli kanalın yayınladığı video 41 milyon beğeniye ulaşmıştır. Video çocuklar tarafından yoğun ilgi görse de yetişkinler tarafından da oldukça beğenilen videolardan biri olmayı başarıyor.

Ed Sheeran - Shape of You (Official Music Video)

İngiliz şarkıcı Ed Sheeran - Shape of you şarkısı 30 Ocak 2017yılında YouTube platformunda yayınlanmıştır. Yayınlandığı günden itibaren 6 milyar izlenme sayısına ulaşarak en çok izlenen YouTube videoları arasında yer alıyor.

Müzik videosu sözleri, nakaratı, melodisi ile müzik severlerin ilgisini çekmeyi başaran bir şarkı oluyor. Üstelik video klip ile de izlenme sayısını arttıran nedenlerden biridir. Ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde Shape of you şarkısı bir dönem damgasını vurmayı başarmıştı.

PSY - Gangnam Style

Güney Koreli şarkısı ve yapımcı PSY' in Gangnam style şarkısı 15 Temmuz 2012 yılında yayınlanan ve en çok izlenen YouTube videolarında yer alan bir videodur. Toplamda 4.9 milyar izlenmeye ulaşmayı başaran bir şarkıdır. Şarkı yayınlandığı günden itibaren tüm dünyada büyük sükse uyandırmıştı.

Her yerde bu şarkıyı duyma ihtimaliniz vardı. Üstelik şarkının patlaması ile birlikte PSY Türkiye'ye de gelmişti. Şarkının eğlenceli müziği, sözleri ve kendine has dans hareketleri ile 4.9 milyar izlenmeye ulaşmasında büyük etkileri olmuştur.

ERP Programları Nelerdir? ERP Programları Nelerdir?

El Chombo - Dame Tu Cosita feat. Cutty Ranks (Official Video)

El Chombo kanalının 5 Nisan 2018 yılında yayınlandığı Dame Tu Cosita müzik videosu yayınlandığı andan itibaren büyük sükse uyandıran bir video olmayı başarmıştır. Öyle ki yayınlandığı andan itibaren 4.4 milyar görüntülenme ile en çok izlenen YouTube videolarından biri olmuştur.

Video içeriğinde yeşil uzaylının şarkı eşliğinde kendine has hareketleri ile dansından oluşan bir videodur. Video genç, yetişkin her kesimden kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Belli bir dönem viral olmayı başaran video, akım haline gelmiştir. Yeşil elbise giyerek şarkı ile dans eden birçok YouTube kanalı görmeniz mümkündür.

Roar (Katy Perry)

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı olan ünlü Katy Parry'in Roar isimli müzik videosu 5 Eylül 2015 yılında yayınlanmış bir videodur. Toplamda 3.8 milyar görüntülenme sayısına ulaşarak en çok izlenen youtube videolarından biri olmayı başarmıştır. Müzik videosu hayvan görselleri ile zenginleştirilmiş, bir kadının ormanda hayvanlarla verdiği mücadeleyi anlatan bir müzik videosudur.

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

Porto Rikolu şarkısı Luis Fonsi'nin 13 Ocak 2017 yılında YouTube da yayınladığı Despacito şarkısı toplamda 8.2 milyar kullanıcı tarafından izlenmeyi başarmıştır. En çok izlenen YouTube videolarının başında yer alır. Müzik videosunun İspanyol tarzdaki melodisi, görsel renklerin uyumu bir zamanların vazgeçilmez şarkısı olmasını sağlamıştır. Üstelik yayınlandığı dönemde popülerliği yakalamayı başarmış, yazın hit parçalarından biri olmuştur. Dünyanın her bir yerinden görüntülenme alan müzik videosu Türkiye'de de oldukça rağbet görmüştür.

Johny Johny Yes Papa THE BEST Song for Children | LooLoo Kids

Jonny Jonny Yes Papa isimli çocuk şarkısı 15 Ocak 2017 yılında yayınlanmış YouTube çocuk müzik videosudur. 1.1 milyar izlenme ile en çok izlenen YouTube videolarından biridir. Çocukların severek dinlediği eğlenceli bir çocuk şarkısıdır.

Şarkının nakaratı "Johny, Johny Yes, Papa? Eating sugar? No, papa! Telling lies? No, papa! Open your mouth Ha, ha, ha!" şeklidedir. Müzik videosu çocuklar tarafından defalarca izlenmeyi başarmıştır. Üstelik görsel anlamda da dikkat çekmeyi başarmıştır. Buda en çok izlenen YouTube videolarından biri olmasına neden olmuştur.

Mark Ronson - Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars

İngiltereli Mark Ronson kanalında yayınlanan dünyaca ünlü Bruno Mars'ın da yer aldığı Uptown Funk isimli şarkı 19 Kasım 2014 yılında yayınlanan bir videodur. Video tam tamına 5 milyar görüntülenme ile YouTube en çok izlenen videolarından bir tanesidir.

Şarkının girişini dinlemek bile şarkının ne kadar popüler olduğunu hatırlatıyor. Videonun nakarat kısmı ve klipteki geçişler videonun popülerliğini arttıran önemli faktörlerdendir. Bruno Mars hayranlarını severek dinlediği şarkı yayınlandığı dönemde zirvede kalmayı başaran bir video olmuştur.

Bath Song | CoComelon Nursery Rhymes

Bath Song isimli çocuk videosu 2 Mayıs 2018 yılında yayınlanan ve çocuklar tarafından çok sevilen bir YouTube videosudur. Bu video toplamda 6.4 milyar görüntülenme sayısı ile en çok izlenen YouTube videoları arasına dahil oluyor.

Çocukların severek izlediği video eğlenceli melodisi, görselliği ile dikkat çekmeyi başarıyor. Günümüzde hala çocukların severek dinlediği şarkılar arasında yer alıyor. Nakaratı " Wash my hair, do do do do do do Wash my hair, do do do do do do Wash my hair, do do do do do do Wash my hair!" şeklindedir. Tatlı tınısı çocukları eğlendirirken hem de öğretici yanıyla eğitiyor.

Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth [Official Video]

Amerikalı rapçi Wiz Khalifa 7 Nisan 2015 yılında yayınladığı See You Again isimli müzik videosu toplamda 6 milyar izlenmeye ulaşmıştır. Charlie Puth eşlik ettiği şarkının sözleri ve melodisi dinleyicinin beğenisini kazanmıştır.

Video klip 41 milyon beğeniyle bunu kanıtlamıştır. Hızlı ve öfkeli 7 için yayınlanan bir şarkıdır. Hızlı ve öfkeli filminin severleri, şarkıyı dinlemede büyük etkisi olmuştur. Video klipte hızlı ve öfkeli filminden kesitler alması, videonun izlenme sayısını arttırmaya yaramıştır. Şarkıyı henüz dinlemeyenler için tavsiye ediyoruz. Oldukça etkileyici ve sözleri anlamlı olan iyi bir YouTube videosudur.

Ed Sheeran - Thinking Out Loud (Official Music Video)

İngiliz sevilen şarkıcı Ed Shreeran, Thinking Out Loud şarkısı 7 Ekim 2014 yılında yayınlanmıştır. Şarkı 3,6 milyar izlenme ile Ed'i 2. kez listeye sokmayı başarmıştır. Sevilen ve popüler şarkıcı olan Ed, bu müzik videosu ile de en çok izlenen youtube videolarından biridir.

Video yayınlandığı günden bugüne 3,6 milyar izlenme sayısı 14 milyon beğeniyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Müzik videosu klasik dans içeriğiyle, şarkıyla uyumlu bir şekilde ilerleyen bir videodur. Şarkının melodisi, müzik severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Siz de youtube’da içerik paylaşıyorsanız ve daha fazla izlenmek istiyorsanız ilk etapta izlenme satın alabilirsiniz. Bunun için izlenmebayi.com gibi siteleri inceleyebilirsiniz.

Editör: İshak Kara