2022 KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

Yeni sınavlar için ücret ödenecek mi? ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu! ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu. Buna göre yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacak. Ayrıca yapılan açıklamada sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği de belirtildi.

2022 KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda, 31 Temmuz 2022'de gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptal edildiği, ÖSYM sınav takviminde yer alan 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği anımsatıldı.

Yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyecek Yeni KPSS takviminin 17 Eylül 2022'de başlayacağı belirtilen duyuruda, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği kaydedildi.

Sınav merkezı değişikliği talepleri ais üzerinden yapılacak Duyuruda, adayların sınav merkezi değişikliği taleplerini AİS üzerinden gerçekleştirebileceği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER