banner97

4 HDP Van Milletvekiline Soruşturma

HDP’li 5 milletvekili hakkında soruşturma

4 HDP Van Milletvekiline Soruşturma

VanHaber - Van Başsavcılığı, HDP Milletvekilleri Berdan Öztürk, Muazzez Orhan Işık, Sezai Temelli, Tayip Temel ve Murat Sarısaç hakkında soruşturma başlattı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk’ün Van’da 8 Ocak’ta yapılan basın açıklamasındaki konuşması ile Van Milletvekilleri Sezai Temelli, Muazzez Orhan Işık, Tayip Temel ve Murat Sarısaç’ın sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattı.

HDP’li 5 milletvekili hakkında “Türk milletini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle soruşturma başlatan Başsavcılık, dosyaları “görevsizlik” kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’na gönderdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 6 ay Önce

vakilime dokunma ölene kadar HDP AKPye asla ve asla oy yokkkkk

Vanli
Vanli - 6 ay Önce

Muz cumhuriyeti oldu ulke erdoganlar kabilesi ulkesi oldu ne adalet kaldi ne hak nehukul ne demokrasi ne esitlik. Akp rte ve sülo sayesinde .yazik oldu ulkeye insAllah secmen eliyle oyuyla siyaset çoplugune gidecek bu bangir bangir bagiran rte ve sülo bunlar ulkeyi yonetmeyi siyaset yapmayi kabadaylik sokakta racon kesmek saniyorlar onla karistiriyorlar

Yavuz
Yavuz - 6 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla

SIRADAKİ HABER