Ak Parti'den ’15 vekil’ açıklaması

Ak Parti Grup Başkan vekili Turan'dan ’15 vekil’ açıklaması

Ak Parti'den ’15 vekil’ açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddialarından sonra katıldığı  televizyon programlarıda önceki bakan ve bürokratları adres gösterip “Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” demesinin AKP içinde tartışma yarattığı ve bunun üzerine aralarında emniyet kökenli isimlerin de bulunduğu 15 milletvekilinin parti yönetimiyle görüşüp rahatsızlığını dile getirdiği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili olarak AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın görev üstlendiğine yönelik kulis haberi üzerine Turan’dan yalanlama geldi.

Bülent Turan, kulis haberini yayınlayan BBC Türkçe‘nin ilgili haberini alıntılayarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti” başlıklı haberiniz ve içinde yer alan “Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” “kulis bilginiz” doğru değildir.

Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.

Ancak unutmayalım ki adaletin tesis edilebilmesinin bir gereği de dedikodu ve söylenti ile siyasal mühendislik yapma girişimlerinin önünün alınmasıdır. Bu hususlara dikkat etmek kanaatimizde sadece siyasilerin değil tüm kesimlerin görevidir.

Bu konuda basını sorumluluğu, ilkeli ve objektig haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim. 

Basın ilkeleri çerçevesinde, haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanliiyu
Vanliiyu - 2 hafta Önce

Size oldu mu yalan iftira 2023 te Allah'ın izniyle akp MHP yi gönderecek demokrasi itufaki CHP İYİ HDP SP BİRLİKTENNKUVET DOGAR

Vatan sever
Vatan sever - 2 hafta Önce

Hemen hemen her gün bunların yolsuzlukları binlerce akp ile mhp nin adamları çift maaş banka yolsuzlukları ortaya çıkıyor utunmadan bir şey olmamış gibi milletin önüne çıkıp birde utanmadan sıkılmadan konuşuyorlar utanmadan

vanli65
vanli65 - 2 hafta Önce

İşinize gelmedigi zaman yalan iftira beslee güç ver arka çık sonra şöyle yalandır iftiradır. Fetoyuda 30 sene besledinizn sonra yapan iftira diyin yemin ediyorum yatacak yeriniz yokk hakkım haramdır sizee elbet hesabı sorulur 2023 akp MHP kaybedince ne yapacaksınız elbet bir gün şerefli savcıların hakimlerin karsina çıkarsınız

SIRADAKİ HABER