Ak Parti Heyeti Sel Bölgesinde

1 Ağustos'ta Başkale'de meydana gelen sel felaketinde Esenyamaç mahallesine ziyaretler sürüyor. Sel bölgesindeki vatandaşlara bir destek de AK Parti’den geldi.

Ak Parti Heyeti Sel Bölgesinde

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van milletvekili Osman Nuri Gülaçar AK Parti İnsan Haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve beraberindeki milletvekili heyetiyle Sel felaketinin yaşandığı Esenyamaç beldesine giderek hem vatandaşlarla hem de sorunla yakından ilgilenen yerel yetkililerle görüşüp felaket hakkında bilgi aldılar.

Vatandaşlarla görüşen AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu heyetin yanına gelen çocuklara da okuma kitabı ve çeşitli hediyeler verdi.

Herhangi bir can kaybının olmadığı sel afetinde çok sayıda küçük baş hayvan telef olurken, otuz iki ev ise sel sularına kapılarak kullanılamaz hale geldi.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez tarafından afet bölgesinde karşılanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta'ya felaketle ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

Burada basına bir açıklama yapan Leyla Şahin Usta " Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketinde gerek Başkale ilçemizde olsun gerek diğer ilçelerimiz de olsun halkımız felaketten etkilenmiştir. Bizler de Ak Parti teşkilatı olarak buradayız ve Cumhurbaşkanız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sizlere hem selamlarını hem de geçmiş olsun dileklerini getirdik. Meydana gelen sel felaketinde malesef çok sayıda küçük baş hayvan telef olurken, bazı evler de aldığı hasar sebebi ile kullanılamaz hale gelmiş. En büyük sevincimiz herhangi bir can kaybının olmamasıdır. Devletimiz ilk saatlerden itibaren tüm kurumları ile afet bölgesindedir. Ak Parti Van İl Başkanımız sayın Kayhan Türkmenoğlu teşkilatıyla birlikte burada. Sayın valimiz Mehmet Emin Bilmez  burada, DSİ burada, Karayolları, Kızılay, Çevre Şehircilik, Umke hepsi burada. Yaralar en kısa sürede sarılacak inşallah. Kızılay burada üç öğün sıcak yemek dağıtımı yapmaktadır. Her şey siz halkımız içindir. Devletimize sonuna kadar güvenin.

Ayrıca artık dere yataklarına ev yapılmaması noktasında sizler de devletimizin kurumlarına ve yetkililerine yardımcı olun lütfen diyerek sözlerini tamamladı.

Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta daha sonra beraberindeki heyetle birlikte sel sularına kapılan Kader adlı genç kadını evinin önünde ziyaret ederek bir süre sohbet edip geçmiş olsun dileklerini iletti. Gerek kendisine gerek selden etkilenen tüm mağdurlara ne yapılması gerekirse yapılacağı sözünü verdi.

Gece geç saatlere kadar süren çalışmalar sonucunda heyet Başkale ilçesine geçerek burada esnaf ile bir araya geldi.


Ak Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar'ın da eşlik ettiği heyette Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir'in yanı sıra Ak Parti Kadın Kolları ve Ak Parti Gençlik Kolları başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu geniş bir heyet yer aldı.
AK Parti heyeti Başkale’deki temaslarından sonra diğer ilçelerde meydana gelen sel hasarlarını incelemek üzere Başkale’den ayrıldı

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 09:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlıı
Vanlıı - 2 ay Önce

Akp bir hafta niye beklediği akpin işi gücü şow yapmakkkkk verilen bir söz tutulmadı 2023 Allahın izniyle sandıkta yenecezzzz

SIRADAKİ HABER