AKP’li belediye başkanı partisinden istifa etti

Nevşehir Belediye Başkanı istifa etti

AKP’li belediye başkanı partisinden istifa etti

VanHaber - Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı istifa etti. Uzun süredir kulislerde istifa edileceği iddiaları dolaşan Rasim Arı, AKP’den ve belediye başkanlığı görevinden istifa etti.

Ne olmuştu?

Siyasete devam edeceğini söyleyen Rasim Arı, “Daha sağlıklı bir şekilde yol almak adına bugün gün içerisinde hem partimden hem de belediye başkanlığından istifa edeceğim. Aileme vakit ayıracağım ama tekrardan güzelce dinlendikten sonra siyasete devam edeceğim.” diye konuştu.

Nevşehir Belediye Başkanı AKP’li Rasim Arı’nın içinde bulunduğu makam aracına, 10 Aralık’ta akşam saatlerinde Aksaray merkez ilçeye bağlı Gençosman köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce av tüfeği ile ateş edilmişti. Silahtan çıkan saçmalar, Arı’nın aracına isabet etmiş, Arı saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

AKP'li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın geçtiğimiz günlerde AKP Genel Merkezi’ne istifa dilekçesini verdiği ve bağımsız belediye başkanı olarak devam edeceği iddia edilmişti.

AKP yönetiminin Nevşehir Belediyesi’nin önceki yönetiminde bulunan kişilerin yolsuzluk soruşturmasında delillerin karartılmasını istediği öne sürülmüş, Rasim Arı'nın da bu baskılara dayanamadığı iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 1 ay Önce

Akp ile mhp nin siyaseti hırsızlık ve yolsuzluk vede vurgunculuk üzerine kurulmuştur şaşırmadım elbette hesap verme günü gelecek

Takki Takki
Takki Takki - 1 ay Önce

Camide imamlık yapan hocalar milletin önüne çıkıp namaz kıldıran imamlar müslümanız diye siyasete atılıp kendilerini akp ile mhp nin içinde bulan hocalar şimdiden öyle bir vurguncu olmuşlar aklım almıyor bunların hepsi hırsız Allah belanızı versin zehir zıkkım olsun

Takki Takki
Takki Takki - 1 ay Önce

Akp ile mhp nin belediye başkanları belediyeleri soyup soğana çevirdiler istifa edip vurgunlarla beraber kaçıyorlar hiç bir tv kanalı söylemiyor CHP den istifa eden vekilleri canlı yayın yaparak kendinizi temize çıkarıyorsunuz utanacak yerde vurgunlarınızla mutlu oluyorsunuz

SIRADAKİ HABER