Ankara ve İstanbul'da Halk ‘AKP istifa’ sloganlarıyla sokağa indi

Halk İstanbul ve Ankara'da ‘AKP istifa’ sloganlarıyla sokağa indi, Taksim Meydanı kapatıldı, ODTÜ’de 4 öğrenci gözaltına alındı

Dövizdeki sert yükseliş sonrası İstanbul ve Ankara'da birçok semtte vatandaşlar sokağa çıkarak "hükümet istifa" sloganları atmaya başladı. İstanbul Taksim meydanı da polis tarafından ablukaya alındı.

Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 20 değer kaybetmesi sonrası Ankara ve İstanbul’da halk sokağa indi. Çankaya Esat’ta yüzlerce kişi “AKP istifa” sloganlarıyla eyleme başladığı iddia edildi. İstanbul’un Kadıköy ve Şişli semtleri başta olmak üzere birçok noktada vatandaşlar “hükümet” istifa sloganlarıyla protesto gösterisi düzenledi.

Bazı noktalardaki eylemler ise Türkiye Komünist Partisi (TKP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Sol Parti’nin gençlik örgütleri tarafından gerçekleştirildi.

ODTÜ’DE “HÜKÜMET İSTİFA” SLOGANLARI

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Kampüs bahçesinde bir araya gelen yüzlerce öğrenci sloganlarla AKP’yi istifaya davet etti. Kampüs bahçesinde yükselen döviz kurlarına karşı yürüyüşe geçen üniversite öğrencilerinin önü A 4 kapısı önünde çevik kuvvet polislerince kesildi.

Sosyal medya paylaşımlarına göre, polisin engelleme girişimlerine rağmen protestocu sayısının hızla arttığı kaydedildi

ODTÜ’de “Hükümet istifa” diyen öğrencilere polis müdahale etti. 4 öğrenci gözaltına alındı.

Halk TV muhabiri Hazar Dost’un aktardığına göre; ODTÜ’de “Hükümet istifa” diyen öğrencilere polis müdahale etti. Dört öğrenci gözaltına alındı.

ANKARA'DA HALK SOKAĞA ÇIKTI

Ekonomik olarak kötü gidişatın faturası halka kesilirken; Ankara'da yurttaşlar tepkilerini sokağa çıkarak gösterdi. 

Çankaya ilçesi Esat'ta sokağa çıkan yurttaşlar, 'AKP İstifa' sloganları ile eylem yaptı.

Eyleme ilişkin görüntüleri, Gazeteci Burcu Yıldırım paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER