banner97

Ayhan Bilgen’den ‘yeni bir parti’ çıkışı

Kobani soruşturmasında tutuklanan ve yerine kayyum atanan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’den partisi HDP’ye yönelik öneri ve eleştirilerinin ardından bu defa da ‘Yeni parti’ paylaşımı geldi.

Ayhan Bilgen’den ‘yeni bir parti’ çıkışı

VanHaber - Kobanê eylemleri nedeniyle, 6 yıl sonra tutuklanan ve yerine kayyum atanan HDP'li Ayhan Bilgen'den 'Yeni bir parti' mesajı geldi. Bilgen'in tuutuklanması sonrası HDP'ye yönelik eleştiriler yönelttiği resmi Twitter hesabından dün yeni bir paylaşım yapıldı.

Twette şu ifadeler kullanıldı: “ Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir.”

Bilgen daha önce de sosyal medyadan “HDP’nin önünde gerçekçi tek seçenek kendi sorunlarını çözecek değişime yönelmektir” açıklaması yapmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Sayın Bilgen yeni oluşumun Hdp,Bdp den daha kucaklayici ,demokrat ve mazlumların partisi olacaksa sana kurdutmazlar .olursa onlarin maşasi olursun yaparsan , hdp halklarin kardeşlik projesidir ve örneği de yok tur !!!!!! Oyuna gelme kendi itibarına balta vurma bu halk kimin ne yaptığını gayet iyi bilir ve politik bir halklar bütünudür osmanli da oyun çok lafına itibar et

SIRADAKİ HABER