Bakan Soylu: Türkiye Ayağa Kalksa da Müsaade Etmem

Bakan Soylu’dan çok sert açıklamalar

Bakan Soylu: Türkiye Ayağa Kalksa da Müsaade Etmem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere ilişkin; “Boğaziçi Üniversitesi’nin giriş kapısını ilk gün kırdılar. Bunun adı vandallıktır. Bu öğrenciler ne yapacaklar? Rektörün odasına girecekler, rektörün odasını işgal edecekler. Ben İçişleri Bakanıyken buna müsaade etmem. Boğaziçi Üniversitesi ayağa kalksa da, Türkiye ayağa kalksa da müsaade etmem” dedi. 

Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlayan Soylu, Boğaziçi Üniversitesi protestolarına destek vermek isterken gözaltına alınan 108 öğrenciden 79’unun ‘terör örgütü üyesi’ olduğunu iddia etti. Soylu, “Burada maalesef marjinal, ideolojik, çok uçlarda olan sınırlı sayıdakiler üniversiteyi marjinal ideolojik merkeze çekmişler. Bu doğru bir iş değil. Bizim Boğaziçi Üniversitesi’yle konuşacağımız iş onların başarısıdır. LGBT denilen, hakikaten değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen, tamamen Batı’nın Türkiye’ye pazarladığı, sunduğu… Bloke ediyorlar üniversiteyi” ifadesini kullandı.

Soylu’nun açıklamasından satır başları şöyle: 

“Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilerden, Güney Kampüsü’ne alınanlardan 108 tanesinden 101 tanesi Boğaziçi’yle alakalı değil, 79 tanesi DHKP-C, THKP/C-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi.

“Bir önceki seçimlerde üniversitemizin rektörünü öğrenciler mi seçiyordu? Hayır. Üniversitemizin öğretim üyeleri seçiyordu. Dün de öğrenciler bu konuda bir yetkinlik sahibi değildi, bugün de değil.

“Burada maalesef marjinal, ideolojik, çok uçlarda olan sınırlı sayıdakiler üniversiteyi marjinal ideolojik merkeze çekmişler. Bu doğru bir iş değil. Bizim Boğaziçi Üniversitesi’yle konuşacağımız iş onların başarısıdır. LGBT denilen, hakikaten değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen, tamamen Batı’nın Türkiye’ye pazarladığı, sunduğu… Bloke ediyorlar üniversiteyi.

“Diyebilirsiniz ki ‘Size ne? Milletin kutsallarıyla uğraşsınlar’ Senin Kabe’yle ne işin var? Onları yapanların annesi, babası, ailesi yok mu? Bu ülkede her gün 5 vakit ezan okunuyor. Hani ne oldu saygı, demokrasi, çoğulculuk kelimeleri? İnsanların inandıklarını bu kadar kışkırtmak için üzerine gidilir mi?

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet selim seven
Mehmet selim seven - 6 ay Önce

Adalet yok ses cikaran cazaevine hemen terorist sayiliyor ulkede

Hafiziye
Hafiziye - 6 ay Önce

Etesin tabi ulke muz cumhuriyetine olmus ne adalet ne demokrasi sadece korku duzeni ses cikaran terorist oluyor tiktaturun ulkesinde

Mahoni
Mahoni - 6 ay Önce

Bu güzelim ülkede herkesi terorist diye görüyorlar en büyük terorist akp ile mhp dir ülke elden gidiyor vAllahi yazık bu güzelim ülkeye

Takki Takki
Takki Takki - 6 ay Önce

Vah vah akp ile ayakcısı mhp den hariç herkes terorist aynaya bakın aynaya sizler ise katliamcısınız adaletiniz yok akp ile mhp

Halk
Halk - 6 ay Önce

Omurgasız insan deyince akla gelen İlk şahıssin Süleyman düne kadar erdoğan nin paçalarindan pislik akıyor diyordun ne oldu süleyman ?

Metin duman
Metin duman - 6 ay Önce

Ulke ayaga kalksa sen orda kalirmisin adaleti olmayan ulkede mafyayi duzen kendini cok goclu biliyor

Baskale
Baskale - 6 ay Önce

Buna bu sozleri mafya lideri cakici suyletiyor adâlat olmayinca icazet mafyadan geliyor

Erdal
Erdal - 6 ay Önce

Hafıziye eğer gerçekten diktatör olsaydı seni şimdiye çoktan uçururdu.. her haberin altına bu yorumu yapıyorsun..


SIRADAKİ HABER