Bakan Soylu’dan Konya’daki ırkçı katliam ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Konya’daki ırkçı katlim ile ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Soylu’dan Konya’daki ırkçı katliam ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’daki 7 kişinin yaşamını yitirdiği katliamla ilgili “Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur” dedi.

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi’nde, saat 18.50 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi katledildi. Saldırgan ya da saldırganlar saldırı sonrası evi de ateşe verdi.

“11 yıllık bir husumet”

Olayla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Soylu, “Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz. Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır.” dedi.Ne mesele olursa olsun, ne şekilde olursa olsun bu konularda istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetlerinin ortada olduğunu vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesele 2010 yılında 2 ailenin karşılıklı birbirleriyle, yine 2010 yılında bugünkü eylemi gerçekleştirenin yine bir silah çekme hadisesi söz konusu. Bu yıl 2021 ve yine devam ediyor. 11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ama ne kadar bir cinnet hali, ne kadar sapkın bir anlayış ve ne kadar insanlık dışı bir davranış ki 11 yıldır bu husumet herhalle devam ediyor. Orada kadınlar var, kadınlara silah çekilmiş ve insanlar var, insanlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli.”

“Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirme…”

Bundan 4-5 ay önce de yine böyle bir tartışma söz konusu olduğunu ve bunların hem güvenlik güçlerine hem de adalete intikal ettğini aktaran Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

Şunu ifade etmek istiyorum, bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır. Buna etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir. İnşallah en yakın zamanda katilin adalete teslim olduğu haberini verebilme fırsatı olur düşüncesindeyim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çift maaş
Çift maaş - 2 ay Önce

Allah ulkenin yuzde 50 sini terrorist ilan eden faşistlere kabul etmesin rabbim en kısa zamanda intikamını alsin

Alakoý
Alakoý - 2 ay Önce

Bi iş kura bi kömüre bi makarnaya kendi ni satan kürt de lanet olsun

süslü
süslü - 2 ay Önce

ülkenin bu helde olmasın tek sebebi sizin dilniz ve sizden olmayana olan kininizdir

WTF
WTF - 2 ay Önce

ülkeyi kotuplaştırın herkezi bizden sizden fişleyin sonra kerdeşiz diyin

Doğukan
Doğukan - 2 ay Önce

Bu olayların bütün sorunu akp ile mhp nin hükümetine içişleri bakanı süleyman soylunun suçu 5 ay önceki olayda tacizci katillerini elini kolunu sallaya sallaya ceza vermediğinin eseridir bu kürt olmuş olsaydı en az 6 yıldan aşağı ceza vermezdiniz adaletsizler

Belli belli
Belli belli - 2 ay Önce

akp nin içinde olan kürt milletvekilleri sesiniz niye çıkmıyor korkuyorsunuz veya konuşmayın diye paramı yediriyorlar en büyük sebebi siz kürt milletvekilerisiniz basın istifanızı hdp meclisten çekilsin yeter artık süleyman soylu zaten kürt düşmanı adam olun adam satılmışlar

3nokta
3nokta - 2 ay Önce

Kürt Türk meselesi varmiki

SIRADAKİ HABER