Bakan Soylu’dan Osman Şiban açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Kürt sorununun olmadığını söyleyen Soylu PKK sorunu vardır dedi.

Bakan Soylu’dan Osman Şiban açıklaması

VanHaber -  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Bakan Soylu, “Şalterimizi indirmeye çalıştıkları günleri iyi hatırlayın. ABD’nin bizi tehdit etiği, ‘size pahalıya ödetiriz’ dediği günleri iyi hatırlayın. On yıl sonra bambaşka bir Türkiye gelecek. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı’nın devrimci ruhuna borçluyuz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını söyleyen Soylu, “Bana göre de Kürt sorunu yoktur. Ama Türkiye’nin terör meselesi hep olmuştur, PKK sorunu vardır. HDP’nin üzerinde vardır. Ben çok şey biliyorum, HDP’nin üzerinde vardır, oradaki vatandaşlarımızın karış karış kaldığı süreçlerin içinde vardır. Kürtler, Aleviler bu ülkenin çimentosudur” dedi.Osman Şiban’ın helikopterden atıldığı iddiasına ilişkin Bakan Soylu, “Kato Jirka sorumlusu Mihrali Yılmaz orada. Yer Çatak. Bizimkiler izlediler. Şurası Osman Şiban’ın evi. Burası izlenirken Osman Şiban’a ait eve üç kişi gelir. Biz o zamana kadar Kato Jirka sorumlusu Mihrali Yılmaz. Ardından Osman Şiban’ın evine SİHA görüntüleri var. Osman Şiban’ın evine üç teröristin girişi görüntüsü. Osman Şiban’ın evindeki hareketliliği takip ediyoruz. Savcıya müsait değildim diyen Osman Şiban teröriste milislik yapıyor” şeklinde konuştu.

“TERÖRISTLERE YARDIM VE YATAKLIK YAPTIĞINA DAIR BELGELER VAR”

Yıldırım-10 Norduz operasyonu kapsamında Van’ın Çatak ilçesi kırsalında şehit olan Yüzbaşı Mahmut Top, uzman çavuşlar Sezer Uçar ve Yusuf Uyar’ın bir mağarada iki teröristi etkisiz hale getirdiklerini aktaran Bakan Soylu, “Tam kafalarını kaldırıyorlar. Bu terörist üçünün de şehit ediyor. İndiği yer, dere. Bizimkiler kovalıyorlar, çatışmaya giriyorlar, ölüyor. Servet Turgut olayının olduğu yerde. Üç teröriste ev sahipliği yapan kişi Osman Şiban. Helikoptere bindiler, geldiler. Bundan sonrası ne olmuşsa, soruşturmamız ne varsa bunun sonucunu ortaya koyarız. Ama bilesiniz ki komutanları bir terörist tarafından şehit edilmiş ve bunlara yardım yataklık yaptıkları Osman Şiban’ın bu işin içinde olduğu kayıtlarımız da var” dedi.

“BOMBALI EYLEM İÇİN TÜRKİYE’YE GİRMEYE ÇALIŞAN 7 TERÖRİST YAKALANDI” Soylu, 20 günde bombalı eylem için Türkiye’ye girmeye çalışan 7 teröristi yakaladıklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 2 ay Önce

Doğrudur türk Kürt sorunu yok bunu akp ile ayakcısı mhp nin siyasetinde sorun var Kürtler ceza evine mafya babası milliyetçiler dışarıya

İdris Demir
İdris Demir - 2 ay Önce

Sayın bakan::
Kurdler annadilerini öğrenmek için
İlkokul
Ortaokul
Lise
Üniversite varmı?
Kurdlerin seçilmiş iradesini gasp edip kayyım atılmayan neresi kaldı?
Kurd halkının seçilmiş iradesine devlet adına el koyunca Kurd sorunu yoktur diyen diyen çok oldu.....

Takki Takki
Takki Takki - 2 ay Önce

"Değerli yorumcumuz, tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

Takki Takki
Takki Takki - 2 ay Önce

Utanmadan milletin önüne çıkıp nasıl konuşuyorsunuz utanma diye bir şey yokki sizde

Teşuba li
Teşuba li - 2 ay Önce

Sizler kürtlerin aidiyet duygularını bitirdiniz bu ülkede 23 bin faili meçhul cinayet var siz hangi cimentodan söz ediyorsunuz. Sosyal devlet olgusunu bitirdiniz bu ülkede kürt asla kürt olamamıştır

SIRADAKİ HABER