Başak Demirtaş'tan Bekir Kaya Paylaşımı: Tam 2 bin gün oldu

Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş'ın da aralarında olduğu ve 2016'dan beri tutuklu olan HDP'li siyasetçilerin fotoğraflarını paylaşarak, "Tam 2000 (İKİ BİN!) gün oldu, hapisteler. Haksız, hukuksuz bir şekilde rehin tutuluyorlar" ifadesini kullandı.

Başak Demirtaş'tan Bekir Kaya Paylaşımı: Tam 2 bin gün oldu

Başak Demirtaş, aralarında eşi Selahattin Demirtaş’ın da bulunduğu HDP’li siyasetçilerin fotoğraflarını paylaşarak 2 bin gündür cezaevinde “rehin tutulduklarını” söyledi.

Başak Demirtaş mesajında, “Tam 2000 (İKİ BİN!) gün oldu, hapisteler. Haksız, hukuksuz bir şekilde rehin tutuluyorlar” ifadesini kullandı

 ‘İKİ BİN DEFA SELAM OLSUN’ 

Selahattin Demirtaş, Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Başak Demirtaş, 2 bin günü bulan tutukluluğa Twitter’dan mesaj atarak dikkat çekti: “Tam 2000 (İKİ BİN!) gün oldu, hapisteler. Haksız, hukuksuz bir şekilde rehin tutuluyorlar. Dik duruşunuz yarınlarımızı aydınlatıyor. İki bin defa aşk olsun, iki bin defa selam olsun size.”

Başak Demirtaş, mesajında HDP’li eski vekiller Figen Yüksekdağ, Sabahat Tuncel, Gültan Kışanak, İdris Baluken, Gülser Yıldırım, Aysel Tuğluk ve eski Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın fotoğraflarına da yer verdi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanliii
Vanliii - 3 hafta Önce

Allah bu zülme ilk secimde akp MHP sandıkta yenecez Allahin izle hepsine özgürlük bir an önce

SIRADAKİ HABER