Bayram Ailesinin Mutlu Gününde Damada 3,4 Milyon TL

Van'daki aşiret düğününde geline kilolarca altın damada 3.4 milyon TL takıldı

Van'da, Ertoşi aşiretinin ileri gelenlerinden Nejdet Bayram'ın oğlu Rızgin Bayram’ın düğününde 120 küçükbaş hayvanın kesildi, damada 3,4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı.

Van, son dönemlerin en yoğun katılımlı düğününe ev sahipliği yaptı. Ertoşi aşiretinin ileri gelenlerinden Nejdet Bayram'ın oğlu, Rızgin Bayram’ın düğününe binlerce kişi katıldı.

İHA’nın haberine göre, Edremit'te yapılan kır düğününde 120 küçükbaş hayvanın kesildi. Düğüne aşiret liderleri, bürokrasiler, milletvekilleri, kurum müdürleri, belediye başkanları, siyasiler, oda başkanları, gazeteciler, spor camiası, eş dost ve akrabalar katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından aşı standının kurulduğu tören, yemek ikramının ardından takı töreni ile devam etti.

Düğüne gelen konuklar damada 3 milyon 400 bin TL nakit para, geline ise kilolarca altın takılı taktı.

Düğün törenine olan katılımın kendilerini memnun ettiğini ifade eden düğün sahibi Nejdet Bayram, "Oğlum Rızgin'in düğününe değerli insanlarımızın, konuklarımızın gelmesi bizi onure etti. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar memleketimiz olsun, ülkemiz olsun kimse bizden rahatsızlık duymadı. Elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalıştık. Yurdumuzun dört köşesindeki eş, dost, akrabanın mutlu günlerine şahit olduk. Bugünde onlar bizleri yalnız bırakmadılar. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

İş İnsanı Adnan Bayram ise “Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarıma saygılar sunuyorum. Birlik ve beraberliğimiz her zaman bir bütün olsun ve daim olsun” ifadelerini kullandı.

Toy büyüğü iş adamı Şeyh Mahmut Yavuz da, ilk defa bu kadar kalabalık bir düğüne iştirak ettiğini ifade ederek, “Çok düğünlere gittim, çok düğünler gördüm ama bu kadar kalabalığını görmedim. Bu katılımlar her şeyi güzelleştiriyor. Özellikle birlik ve beraberliği. Bizim de doğuda özellikle birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Ben bu çerçevede gelin ve damada her iki cihanda saadet diliyorum” dedi.

Binlerce kişinin bir arada halay çektiği düğün töreni gece geç saatlere kadar devam etti.

Binlerce kişinin bir arada halaya tutuştuğu düğün töreni gece geç saatlere kadar devam etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 01:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 3 hafta Önce

Damat ve yanındaki bey efendi maşAllah diyelim

SIRADAKİ HABER